آموزش گام به گام و تصویری شستن ماشین به صورت حرفه ای

همان طور که می دانید ، امروزه کسانی که ماشین خود را می شویند رو به کاهش است ، چرا که مدرنیته باعث شده که بیش تر افراد برای شستن ماشین به کارواش بروند و کار را به آن ها بسپارند. با این حال ، تحقیقات و بررسی ها نشان داده اند که کار شستن ماشین از لحاظ روانشناسی بسیار برای روحیه شما خوب است . روانشناسان به افراد مسن یا افسرده توصیه می کنند که هفته ای یک بار ماشین را شسته و این کار را با فرزند خود انجام دهند.

شستن ماشین باعث می شود که شخص اعتماد به نفس خود را تا حد زیادی افزایش دهد و احساس قدرت و استقلال بکند. چرا که برای این کار شما برای شستن ماشین خود تنها به یک شوینده ماشین ، یک سطل و چند کهنه نیاز دارید .

گام اول : سعی کنید که ماشین خود را اصلا زیر نور مستقیم خورشید پارک نکنید ، چرا که این کار سبب می شود که قطرات آب روی ماشین در اثر نور خورشید به سرعت تبخیر شوند و نتیجه این می شود که در انتهای کار ، جای قطرات روی ماشین شما خواهد ماند.

ماشین

گام دوم : همه ی وسایل مورد نیاز اعم از شلنگ و شوینده و کهنه و سطل را در کنار ماشین خود قرار دهید. در راستای صرفه جویی در مصرف آب توصیه می کنیم که از شیلنگ استفاده نکنید و از جایگزین آن یعنی سطل آب استفاده فرمایید.

وسایل شست و شوی ماشین

گام سوم : خیلی ساده ! روی شوینده را مطالعه کرده و دستور العمل آن را بخوانید . سپس به مقدار لازم به داخل سطل آب شوینده را اضافه کرده و خوب مخلوط نمایید.

شوینده در سطل آب

گام چهارم : یک سطل دیگر را با آب خالی پر کنید.

سطل آب

گام پنجم : این مرحله بسیار مهم است ولی متاسفانه توسط بسیاری نادیده گرفته شده و مشکل ساز می گردد. توصیه می کنیم که حتما و حتما بسته بودن تمام پنجره ها را کنترل کنید . چون اگر مخلوط حاوی مایع شویند به داخل ماشین نفوذ کند ، ممکن است که به صندلی ها و داخل ماشین آسیب برساند.

گام ششم : سعی کنید که شیلنگ آب را باز کرده و غبار سطحی روی ماشین را بگیرید . اصلا لازم نیست که به شیلنگ فشار بیاورید که به زور ماشین شسته شود . در این مرحله تنها هدف ما خیس کردن ماشین است و این که گرد و غبار سطحی از روی ماشین پاک گردد.

شست و شوی ماشین با شیلنگ

گام هفتم : سعی کنید که برف پاک کن ها را در شکلی قرار دهید که از شیشه جلوی اتومبیل جدا شوند و در جای خودشان قرار گیرند.

شستن ماشین

گام هشتم: اسفنج را در آب مخلوط با شوینده ماشین بزنید و روی ماشین بچلانید تا آب کف آلود آن روی ماشین بریزد . پس از آن با اسفنج ماشین را بشویید . یادتان نرود که هرگز از وسایلی که بافت سخت دارند مثل مسواک کهنه و فرچه استفاده نکنید ، چرا که ماشین به سرعت خش می افتد.

شستن ماشین با اسفنج

گام نهم : سعی کنید که اول قسمت های بالایی ماشین را بشویید و یک دور کامل بزنید ، پس از آن می توانید دوباره برگردید و قسمت های پایینی ماشین را بشویید . چرا که اگر ابتدا کل یک سمت ماشین را بشویید ، آب سرازیر شده روی قسمت های پایینی جاری می شود و در نتیجه آن رد قسمت بالایی روی کناره پایینی ماشین پس از خشک شدن می ماند.

شستن ماشین با دست

گام دهم : یادتان نرود که ما از مخلوط آب و شوینده فقط برای این منظور استفاده می کنیم که کثیفی ها را در آب حل کنیم ، پس سعی کنید که پس از استفاده از اسفنج آغشته به مواد شوینده ، حتما اسفنج را در آب خالی بزنید و شست و شو را با آن ادامه دهید .

تمیز کردن ماشین

گام یازدهم : پس از این که هر بخش شسته شد ، روی آن شیلنگ بگیرید و آن را کامل شست و شو دهید. یادتان نرود که اگر جایی را به صورتی که نیمه خیس است رها کنید ، وقتی آب روی آن خشک شود ، رد قطره های آب روی ماشین شما خواهد ماند . برای همین منظور حتما بعد از این که یک قسمت را شستید ، روی آن شیلنگ بگیرید.

شست و شوی ماشین

گام دوازدهم : کثیف ترین محل ماشین ، کنار سپر و مخصوصا کنار چرخ ها هستند ، برای همین شما می بایست آن ها را در آخرین مرحله و به صورت کامل شست و شو دهید. در پایان شست و شوی این بخش ها مثل سایر ، روی این قسمت ها هم شیلنگ آب را بگیرید.

شستن ماشین

گام سیزدهم : رینگ های ماشین محلی است که هم بسیار کثیف می شود ، و هم این که قسمت مهمی از زیبایی ماشین وابسته به آن قسمت است . برای شستن آن ها می توانید از یک فرچه مویی استفاده نمایید.

شستن رینگ ماشین

گام چهاردهم : از خود چرخ و تایر ماشین خود فراموش نکنید ، چرا که کثیف شدن و بی توجهی به آن باعث می شود که سنگ در لا به لای عاج های آن گیر کند و به آن آسیب بزند. برای شستن تایر از یک فرچه پلاستیکی استفاده کنید.

شستن چرخ تایر ماشین

گام پانزدهم : دست خود را روی شیلنگ قرار دهید و به حالت فشار زیاد از زوایای مختلف آب را بر قسمت زیری ماشین بپاشید. این کار باعث می شود اگر رسوبات نمکی به کف ماشین چسبیده است ، پاک گردد.

شستن ماشین

گام شانزدهم و آخر : به کمک یک دستمال تمیز ماشین را که هنوز خیس است خشک کنید تا رد قطرات آب روی ماشین نماند.

خشک کردن ماشین

منبع : سایت خدمات کفسابی مرکز نماشویی تهران

با برچسب: , , , ,
2 نظر برای “آموزش گام به گام و تصویری شستن ماشین به صورت حرفه ای
 1. ثنا گفت:

  مرسی واقعا
  من قبلا هر بار تصمیم گرفتم ماشین رو بشورم گند زدم بهش :))

 2. ملیکا گفت:

  من یه ماشین BMW X3 دارم همیشه میدم برادرم میشوره و گند میزنه به ماشین…
  این بار خودم به کمک این آموزش شستمش نتیجه واقعا عالی از آب درومد
  خیلی خیلی ممنونم از آموزش خوب و مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*