با بوی رنگ پیچیده در خانه چه کنیم؟ + راهکار عملی

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که خانه‌تان را رنگ کنید. در این رنگ کاری چیزی که شما را آزار می‌دهد پیچیدن بوی رنگ در خانه است که قطعاً این بو چند روی مهمان خانه‌تان خواهد بود. اما آیا واقعا چاره ای برای این کار وجود ندارد ؟ آیا شما محکوم به تحمل بوی این رنگ هستید ؟

ما به شما می‌گوییم ابداً!

با چند انجام چند کار اصولی می توانید این بو را از خانه بیرون کنید . پس همراه ما باشید .  

                                                                                        

باید به این امر دقت کنید که نوع رنگی که در نقاشی منزل خود انتخاب کرده‌اید مهم است. حتی مهم است که شما در چه فصلی خانه خود را رنگ کرده‌اید؟ اگر در تابستان اقدام به رنگ آمیزی منزل نموده‌اید کارتان آسان‌تر است می‌توانید پنجره‌ها را باز بگذارید تا بوی رنگ از فضای خانه رخت بربندد اما اگر در زمستان نقاشی کرده باشید بالطبع این کار ممکن نخواهد بود اما باز هم جای نگرانی نیست چون برای از بین بردن بوی رنگ روش‌های دیگری نیز وجود دارد.

حتما ببینید: پیچ رولپلاک سنگ نما

موادی وجود دارند که بو را به خود جذب می‌کنند. یکی از بهترین این مواد زغال است. کافی است مقداری زغال برافروخته رو در چند گوشه خانه قرار دهید و طی ساعت‌های مختلف این زغال‌ها را تازه کنید.

آمونیاک: این ماده برای از بین بردن بوی رنگ از خانه بسیار مناسب است. برای این کار ظرفی را از آب سرد پر کنید بر روی آن یک قاشق غذاخوری آمونیاک ریخته و درون اتاق قرار دهید. یادتان باشد قبل از اینکه به تخت خوابتان بروید حتماً این مایع را خالی کنید و هوای اتاق را تهویه کنید.

پیاز: این ماده طبیعی نیز یکی از پیشنهادهای ما برای از بین بردن بوی رنگ از درون خانه می‌باشد. پیاز همچنین می‌تواند عوارض ناشی از پیچیدن بوی رنگ در خانه را تا حد زیادی از بین ببرد.

داخل یک ظرف مناسب پیازهای حلقه‌حلقه شده را قرار داده و مقداری آب روی آن بریزید. این ظرف را داخل اتاقی که به‌تازگی نقاشی شده قرار دهید.

دانه‌های قهوه: این دانه‌ها هم می‌توانند بوی رنگ تازه را از خانه بزدایند در هنگام استفاده از دانه‌های قهوه برای این کار تهویه را فراموش نکنید.

منبع: خدمات کفسابی

مطالب پیشنهادی » سنگ کف – طی مخصوص پارکت – کفسازی

2 نظر برای “با بوی رنگ پیچیده در خانه چه کنیم؟ + راهکار عملی
  1. محمدطاها گفت:

    دستتون درد نکنه خیلی مطلب خوب و مفید و کاربردی بود
    ما اخیرا خونه مونو رنگ زدیم بوی رنگ کل محیط رو گرفته شما ما رو نجات دادین واقعا دمتون گرم ایول دارین به خدا

  2. علی گفت:

    من فکر می کردم سه چهار روز پنجره ها باز باشن بوی رنگ به راحتی میره ولی ظاهرا داستان سخت تر ازین حرفاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*