بهترین نوع کف پوش برای استفاده در فضاهای خانه شما

نوع کف پوشی انتخاب شده، همواره یکی از مهم ترین نکات در ساخت و یا بازسازی خانه محسوب می شود. در حقیقت، کفپوش انواع مختلفی داشته و با توجه به موارد مختلفی از جمله دوام، زیبایی و هم چنین راحتی مورد استفاده قرار می گیرد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که یک کف پوش مناسب، می تواند به شدت در ظاهر فضای خانه شما تفاوت ایجاد نماید.

با این حال، یک نکته خیلی خیلی مهم که در انتخاب کفپوش باید به آن توجه کرد، «بودجه» شما است. شاید استفاده از بهترین نوع چوب برای کف، مورد پسند بسیاری باشد. با این حال چیزی که بسیاری را در این مورد محدود می کند، همین هزینه است. در این مقاله سعی می کنیم که با توجه به موارد مختلف، بهترین نوع کف برای استفاده در خانه را برای شما مطرح نماییم.

۱- چوب

کف چوبی

یکی از بهترین و زیباترین کف ها برای استفاده در خانه، چوب است. کف چوبی بسیار زیبا بوده و جذابیت فوق العاده ای دارد. یکی از مزیت های چوب، این است که می توانید حتی در هال و پذیرایی، از یک فرش کوچک در کنار کف چوبی استفاده کنید.

کف چوبی (5)

کف چوبی (2)

با این حال، این نوع کف مشکلاتی نیز دارد. مهم ترین مشکلی که امروز در صنعت ساخت در مورد کف های چوبی مطرح می شود، مشکل آتش سوزی است. این کف ها نه تنها در مقابل آتش سوزی هیچ گونه مقاومتی از خود نشان نمی دهند، بلکه به نوعی تقویت کننده آن نیز بوده و باعث گسترش آن نیز می شوند.

کف چوبی (3)

البته پوشش های مختلف نانو امروزه برای این نوع کف ها وجود دارند که این ها همه باعث خنثی شدن مشکل آتش سوزی شده اند.

کف چوبی (4)

۲-فرش

کف فرش

شاید باورتان نشود، ولی حتی یکی از بهترین گزینه برای کف خانه، استفاده از فرش است. در سراسر دنیا کف هایی که با موکت یا فرش پوشیده شده اند، یک گزینه بسیار فوق العاده برای استفاده جهت کف پوش مطرح می شوند.

کف فرش (4)

فرش یک مزیت بسیار عالی داشته و آن هم گرم بودنش در زمستان است. کفپوش های فرش شده به گونه ای هستند که در زمستان گرمای بیش تری به محیط می بخشند. این کف ها ارزان بوده و بسیار شیک هستند. مزیت دیگر آن این است که هر موقع از این کف ها خسته شدید، می توانید آن را به سادگی عوض کرده و تغییری اساسی در محیط دکوراسیون داخلی خانه خود ایجاد نمایید.

کف فرش (3)

شستشوی فرش نیز امروزه بسیار آسان شده است و شما برای این منظور می توانید تنها یک تماس با قالیشویی حاصل فرمایید.

کف فرش (2)

۳- سنگ

کف سنگی (2)

سنگ یکی از بهترین گزینه ها برای کف خانه بوده و جذابیت فوق العاده ای دارد. البته سنگ انواع بسیار مختلفی داشته و قیمت های آن به همین نسبت متغیر است. مثلا سنگ گوهره بسیار ارزان بوده و جذابیت آن چنانی ندارد. در مقابل سنگ گرانیت بسیار زیبا و جذاب بوده و ظاهر خیره کننده ای دارد.

کف سنگی

کف سنگی (3)

یکی از مزایای سنگ، قابلیت کف سابی آن است. در صورتی که سنگ مورد استفاده در خانه شما فرسوده شد، می توانید با انجام خدمات کف سابی سنگ، آن را به حالت اولیه خود باز گردانید. البته یادتان باشد با توجه به حالت سرد بودن سنگ، کف سنگی می تواند در آب و هوای گرم بسیار مناسب تر باشد.

کف سنگی (4)

۴- بتن

کف بتنی (4)

یکی از بادوام ترین انواع کف، کف های بتنی هستند. کف های بتنی در مقابل سایش بسیار مقاوم بوده و به همین دلیل در کارخانه ها به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. تا مدت ها مشکل این کف ها، عدم زیبایی بود. اما امروزه، دیوار و کف های بتنی آن قدر زیبا هستند که دیگر نیازی به گچ کاری و کف پوش نداشته و حتی از سطوح سنگی نیز زیباتر هستند. در شکل های زیر، انواع مختلف کف های بتنی را ملاحظه می فرمایید:

کف بتنی کف بتنی (3) کف بتنی (2)

با برچسب: , , , ,
2 نظر برای “بهترین نوع کف پوش برای استفاده در فضاهای خانه شما
  1. هلیا گفت:

    وای
    واقعا ادم گیج میشه بخواد بین این همه ایده و مدل برای کف یکی رو انتخاب کنه

  2. مریم گفت:

    من اصلا نمی دونستم که انتخاب کف پوش برا کف اتاق میتونه اینقدر سخت و پیچیده باشه
    خیلی جالب بود برام به هر حال دستتون درد نکنه امیدوارم که موفق و پیروز باشین اساتید گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*