روشهای تمیز کردن شیرآلات و از بین بردن سیاهی شیرآلات (تصویری)

علی رغم تصور بسیاری، تمیز کردن شیرآلات خانگی و یا برق انداختن شیرآلات چندان کار اسانی نیست اما با چند روش می‌توانید این عمل را انجام دهید. همان گونه که می دانید، تمیز بودن و براق شدن شیرالات نقش بسزایی در جلوه‌ی زیبای نمای داخلی خانه دارد. رعایت نکاتی ساده که در زیر آمده است می‌تواند شما را در مسیر جرم گیری شیرآلات یاری کند. در پایان نیز راهکاری را برای ریختن جرم گیر روی شیرالات استیل که مشکلی است که به وفور مشاهده می گردد، خواهیم گفت:

چگونه شیرآلات را تمیز کنیم ؟

چگونه شیرآلات را تمیز کنیم ؟ در این نوشتار به شما خواهیم گفت

حتماً لکه‌های سفید روی شیرها را دیده‌اید که منظره‌ای نامناسبی را ایجاد می‌کند. غالب این لکه‌ها در نتیجه‌ی رسوب مواد معدنی موجود در آب بوده که بر روی سطح لوله و شیرالات نمایان می‌شود. به عنوان اولین نکته توجه کنید که در این موارد به هیچ عنوان نباید از پاک کننده‌های اسیدی و شیمیایی مثل وایتکس و نمک و سیم ظرفشویی استفاده نمایید. چرا که این امر موجب از بین رفتن پوشش نیکل شیرالات می‌شود.

محلول آب و صابون بهترین راه برای از بین بردن جرم شیر آلات

محلول آب و صابون بهترین راه برای از بین بردن جرم شیر آلات

در مقابل محلول آب و صابون به همراه اسکاج نرم بهترین ترکیب برای شستشوی شیرآلات می‌باشد؛ زیرا خط و خطوطی روی آن باقی نمی‌گذارد. هم چنین اگر می‌خواهید از جرم گرفتن شیرالات منزلتان پیشگیری کنید در پایان روز آنها را بشویید و سپس با حوله‌ای نرم آن را خشک کنید.

سرکه سفید به همراه آب نیز می‌تواند بسیار کارساز باشد. به طوری که تمیز کردن شیرالات با این ترکیب هم موجب از بین رفتن رسوبات روی شیرها می‌شود. البته این نکته را هم مد نظر قرار دهید که سرکه زیاد یا استفاده طولانی روی شیرالات موجب می‌شود که رنگ شیرها تغییر کرده و شیرهای برنجی نیز با مشکلاتی در رنگشان روبه رو می‌شوند. اما اگر شیرالات منزلتان معمولی و بی رنگ است می‌تواند با خیال راحت از سرکه استفاده کنید.

استفاده از سرکه و دستمال یکی از بهترین راه های برق انداختن شیرآلات

استفاده از سرکه و دستمال یکی از بهترین راه های برق انداختن شیرآلات

در صورتی که قصد دارید از جوهر نمک به منظور تمیز کردن دستشویی خود استفاده کنید پیش از ریختن آن بر روی لوله‌ها و شیرها باید آنها را با پلاستیک بپوشانید چون واکنش آن با شیرالات موجب از بین رفتن رنگ آن می‌شود. اگر می‌خواهید سرویس بهداشتی را با جوهر نمک تمیز کنید و برق بیاندازید، باید جوهر نمک را روی سطح بریزید و از محل خارج شده و به هیچ عنوان در را نبندید زیرا گاز و دود حاصل از ترکیب آن با آب باعث از بین رفتن رنگ شیرالات می‌شود.

در مجموع توصیه می کنیم که از سفیدکننده ها و جوهرنمک شدیدا اجتناب ورزیده و سعی کنید که حتی بخارات آن ها هم با شیرها در تماس نباشد. چرا که در درازمدت سبب سیاه شدن شیرآلات خواهد شد.

نکته خیلی مهم: سیاه شدن شیرآلات با جرم گیر ! مشکلی که بسیار مشاهده می شود

از جمله مشکلاتی که به کرات اتفاق می افتد، سیاه شدن شیرآلات با جرم گیر و ریختن جرم گیر روی شیرالات استیل است. چرا که بسیاری به علت بی اطلاعی از جرم گیر استفاده می کنند و این امر سبب می گردد که شیر آلات آن ها به رنگ تیره و سیاه درآید. به عنوان اولین نکته باید بدانید که سیاه شدن شیرآلات با جرم گیر کاملا طبیعی است! چرا که استیل در خیلی مواقع سیاه می شود و جنس شیرآلات هم که استیل است. برای تميز كردن استيل سياه شده و از بین بردن سیاهی شیرآلات مراحل زیر را طی بفرمایید:

ابتدا شیرآلات را با آب داغ بشویید تا اگر ماده خارجی روی آن هست از بین برود. سپس یک حوله نرم و تمیز و یا حوله کاغذی برداشته و سطح آن را به صورت کامل به سرکه سفید آغشته نمایید. سپس آن را به دور شیرآلات پیچیده و چند دقیقه صبر کنید. (حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه)

در انتها می توانید با همان حوله شیرآلات را پاک کرده و شیرآلات شما مثل روز اول خواهد شد.

هم چنین لیموترش نیز یکی از گزینه های بسیار عالی برای تمیز کردن شیرآلات و از بین بردن سیاهی شیرآلات به شمار می رود. (تاکید می کنیم که حتما از خود لیمو استفاده کنید نه آبلیمو! چرا که اغلب آب لیموها متاسفانه اصلا از لیمو تهیه نمی شود و بسیاری از آن ها ناخالصی بسیار زیادی دارند!) برای این منظور یک لیمو تازه را با چاقو نصف کرده و مطابق شکل زیر روی شیرآلات بکشید:

چگونه اثر جرمگیر را از روی شیرالات پاک کنیم (سیاه شدن شیرآلات با جرم گیر)

چگونه اثر جرمگیر را از روی شیرالات پاک کنیم (سیاه شدن شیرآلات با جرم گیر)

نکته: عزیزان بسیاری از ما درخواست کرده بودند تا نکاتی را راجع به آبکاری شیرآلات در منزل بیان کنیم. با آموزش فوق شیرآلات شما به صورت کامل تمیز شده و در نتیجه هیچ گونه نیازی به مواردی مثل آبکاری شیرآلات در منزل احساس نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی » چگونه سنگ را براق کنیم

منبع: سایت کفسابی و نماشویی

1 نظر برای “روشهای تمیز کردن شیرآلات و از بین بردن سیاهی شیرآلات (تصویری)
  1. رسول گفت:

    بسیار سپسگزارم از شما ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*