همه چیز درباره نحوه تمیز کردن کف پارکت به صورت تصویری

پارکت پوششی مقرون به صرفه و در عین حال زیبا و بادوام است. این ویژگی ها سبب شده است که پارکت به عنوان پوششی مطرح برای انواع خانه ها مطرح گردد. با این حال یکی از مسائلی که در این میان اهمیت دارد، نحوه تمیز کردن پارکت کف است . نحوه تمیز کردن پارکت ساده بوده و به سنگسابی یا کفسابی و نماشویی نیازی ندارد. اما باید دقت کنید که پارکت کفپوشی بسیار حساس بوده و در صورتی که نگهداری از آن به صورت اصولی انجام نشود ، زیبایی خود را پس از مدت کوتاهی از دست خواهد داد. در این میان آموزشی جامع از نحوه تمیز کردن پارکت برایتان آورده ایم ، پس با ما همراه باشید.

۱- تمیز کردن کف به وسیله جاروبرقی

اگر کف شما پارکت است ، بدین معناست که از چوب طبیعی ساخته شده است . با توجه به بافت چوب و درزهای فراوانی که در آن وجود دارد ، این نکته را از یاد نبرید که بسیاری از آلودگی ها و گرد و خاک ها در درزها و بافت ریز چوب جمع می شوند. برای همین شما می بایست در گام اول به کمک یک جاروبرقی این درزها را پاک نمایید. این کار به عنوان مرحله اول عملیات تمیز کردن پارکت توصیه می گردد.

۲- کف را تی بکشید.

تی کشیدن گام بسیار مهمی در تمیز کردن کف پارکت محسوب می گردد. البته در این مرحله دقت کنید که می بایست از طی به صورت خشک استفاده کنید ، چرا که رطوبت چوب را خراب می کند. می توانید برای این منظور از تی های مخصوص کف های چوبی که در بازار موجود است ، استفاده کنید.

۳- تی کشیدن مرطوب

در صورتی که کف شما در برابر رطوبت عایق است ، می توانید از تی به صورت مرطوب نیز استفاده کنید ، با این حال باز هم نباید به یاد ببرید که آب ممکن است کف را خراب کند . برای این منظور سعی کنید که تا جایی که ممکن است ، از مقدار کمی آب استفاده نمایید. پس از مرطوب کردن تی ، در گوشه ای از فضا بایستید و تی را به شکل عدد ۸ انگلیسی روی زمین بکشید تا گرد و غبار روی زمین را به خود جذب کند. این کار را آن قدر تکرار کنید که کف خشک شود. یادتان باشد شما نباید بگذارید که آبی روی سطح باقی بماند.

۴- انجام مراحل بالا به صورت منظم

یادتان باشد که بهتر است مراحل بالا را به صورت منظم انجام دهید. در این صورت شما خواهید توانست که وضعیت کف پارکت ساختمان خود را به بهترین و سالم ترین شکل ممکن حفظ کنید.

تمیز کردن کف پارکت به صورت تخصصی تر

روشی که در بالا ذکر شد، روشی بسیار سبک بود ، با این حال اگر شما احساس می کنید که کف ساختمان شما جرم گرفته است و می خواهید که پارکت ساختمان خود را به شکلی تخصصی تر پاک کنید ، حتما دو مقاله زیر را بخوانید:

روش تمیز کردن پارکت به صورت گام به گام

برق انداختن و جلا بخشیدن به پارکت کف

منبع : WikiHow

پست شده در کفسابی با برچسب: , , , , ,

خدمات کفسابی

خدمات کفسابی و یا کف سابی به صورت حرفه ای توسط کادر مجرب ما انجام می گیرد. هم چنین سنگ سابی توسط گروه با تخصص ویژه ی سنگسابی نیز توسط ما انجام می گردد. از آن جا که ساب سنگ امری حرفه ای و تخصصی است ، ما با تجربه ی فوق العاده ی خود در زمینه ی کفسابی و ساب انواع سنگ اعم از گوهره و گرانیت و تراورتن و آباده و مرمریت و یا حتی بتن و بتون در خدمت شما عزیزان جهت انجام خدمات مورد نظر شما خواهیم بود.

کف سابی سنگ

همان گونه که در تصاویر و در بخش نمونه کارها ملاحظه می کنید، کفسابی ، تاثیر به سزا و فوق العاده ای در جلابخشی و براق شدن سطوح کف دارد ، عملیات کفسابی و ساب سنگ اگر به صورت درست و اصولی انجام گیرد ، نه تنها می تواند موجب زیبایی فوق العاده ای گردد ، بلکه خواهد توانست که پستی و بلندی های کف و مشکلات اجرایی کف را تا حدود زیادی برطرف نماید .

کف سابی سرامیک

ساب سنگ و کف سابی ، اهمیت فوق العاده ای در زیبایی ساختمان دارند ، چرا که اگر خدمات کفسابی به صورت حرفه ای انجام گیرند، می توانند تا حدود زیادی موثر واقع شده و سنگ کف را بسیار بهتر نشان دهند . هم چنین براق شدن سنگ کف ، سبب می شود که توجه افراد به زیبایی چشم گیر کف جلب گردد.