بیماری پویکیلوسایتوزیس و آنیزوسایتوزیس چیست؟

در این بخش می خواهیم دو سوال پزشکی را برای شما علاقه مندان به نماشویی پاسخ دهیم. پس با ما همراه باشید:

سوال اول: پویکیلوسایتوزیس (Poikilocytosis) چیست؟

پاسخ: به طور کلی پویکیلوسایتوزیس، اشاره به حضور پویکیلوسایت ها در خون دارد. پویکیلوسایت ها، گلبول های قرمز خون هستند که شکل غیر نرمال و غیر طبیعی دارند. این عارضه در هنگام بررسی فیلم های خونی در انسان ها و بسیاری از حیوانات وحشی دیگر مشاهده می گردد.

به صورت عادی و نرمال، شکل کلی گلبول های قرمز، دایره ای شکل و به صورت دیسک هایی هستند که در دو طرف مقعر می باشند. حال اگر این گلبول قرمز، شکل نرمال نداشته باشد، به آن یک پویکیلوسایت می گویند. به طور کلی هنگامی که شخصی بیش از ۱۰ درصد گلبول های قرمزش پویکیلوسایت باشد، گفته می شود که وی مبتلا به پویکیلوسایتوزیس است. در تصویر زیر می توانید حالت عادی گلبول های قرمز را مشاهده نمایید:

گلبول قرمز

شکل عادی گلبول های قرمز

درمان پویکیلوسایتوزیس

در تمامی موارد، درمان کاملا بسته به علت است. به عنوان مثال اگر علت پویکیلوسایتوزیس کمبود ویتامین (مثلا ویتامین B12 یا فولیک اسید) باشد، می توان درمان را با رفع این کمبود انجام داد.

البته علت این بیماری می تواند بیماری های گوارشی نیز باشد. (به عنوان مثال بیماری سلیاک!) در این موارد می بایست درمان برای بیماری خود ایمنی سلیاک انجام شود تا بدن بتواند دوباره موارد مغذی را جذب کند.

سوال دوم: آنیزوسایتوزیس (Anisocytosis) چیست؟

پاسخ: آنیزوسایتوزیس یک اصطلاح پزشکی به این معنا است که گلبول های قرمز شخص، اندازه مساوی ندارند. این مورد بیشتر در آنمی (کم خونی) و سایر شرایط خاص خونی مشاهده می گردد.

تشخیص این بیماری با اندازه گیری یک پارامتر به نام RDW صورت می پذیرد. بسته به نتیجه RDW آنیزوسایتوزیس انواع و درمان های مختلفی دارد.

بهترین سنگسابی را از ما بخواهید.

پست شده در مقالات کفسابی با برچسب: ,

خدمات کفسابی

خدمات کفسابی و یا کف سابی به صورت حرفه ای توسط کادر مجرب ما انجام می گیرد. هم چنین سنگ سابی توسط گروه با تخصص ویژه ی سنگسابی نیز توسط ما انجام می گردد. از آن جا که ساب سنگ امری حرفه ای و تخصصی است ، ما با تجربه ی فوق العاده ی خود در زمینه ی کفسابی و ساب انواع سنگ اعم از گوهره و گرانیت و تراورتن و آباده و مرمریت و یا حتی بتن و بتون در خدمت شما عزیزان جهت انجام خدمات مورد نظر شما خواهیم بود.

کف سابی سنگ

همان گونه که در تصاویر و در بخش نمونه کارها ملاحظه می کنید، کفسابی ، تاثیر به سزا و فوق العاده ای در جلابخشی و براق شدن سطوح کف دارد ، عملیات کفسابی و ساب سنگ اگر به صورت درست و اصولی انجام گیرد ، نه تنها می تواند موجب زیبایی فوق العاده ای گردد ، بلکه خواهد توانست که پستی و بلندی های کف و مشکلات اجرایی کف را تا حدود زیادی برطرف نماید .

کف سابی سرامیک

ساب سنگ و کف سابی ، اهمیت فوق العاده ای در زیبایی ساختمان دارند ، چرا که اگر خدمات کفسابی به صورت حرفه ای انجام گیرند، می توانند تا حدود زیادی موثر واقع شده و سنگ کف را بسیار بهتر نشان دهند . هم چنین براق شدن سنگ کف ، سبب می شود که توجه افراد به زیبایی چشم گیر کف جلب گردد.