نحوه تمیز کردن شیشه عینک آفتابی

عینک آفتابی جزو آن لوازمی است که انسان‌ها در تابستان و زیر نور سوزاننده خورشید به آن احتیاج مبرم دارند. اما همیشه داشتن یک عینک آفتابی تمیز کار ساده‌ای نیست. نیک می‌دانید که اگر شیشه‌های عینک آفتابی‌تان خش بردارد از چشمان شما در مقابل اشعه‌ی مضر نور خورشید به‌درستی مراقبت نخواهد کرد. تمیز کردن بدون خش‌دار کردن شیشه‌های عینک شاید کار مشکلی به نظر برسد اما نه برای کسانی که این مقاله را مطالعه خواهند کرد.

۱- از مایع تمیزکننده شیشه عینک آفتابی و پارچه‌های میکرو فایبر استفاده کنید

اگر می‌خواهید شیشه عینک آفتابی‌تان را مثل روز اول برق بیندازید دو نکته را فراموش نکنید استفاده از ماده پاک‌کننده و دستمال میکرو فایبر. اما اگر به هر دلیلی این موارد در دسترستان نبود از مایع ظرف‌شویی و آب به‌عنوان ماده پاک‌کننده و از یک دستمال پنبه‌ای تمیز به‌عنوان دستمال میکرو فایبر استفاده نمایید.

اگر به این موارد دقت ننماید درواقع عمر عینک آفتابی‌تان را کوتاه نموده‌اید.

تبلیغ: کفسابی

۲- اسپری تمیزکننده را به دو طرف شیشه عینک آفتابی‌تان بزنید

همیشه برای تمیز کردن شیشه عینک از ماده پاک‌کننده استفاده نمایید. تمیز کردن خشک شیشه عینک باعث ایجاد خراش‌های کوچک روی شیشه خواهد شد.

۳- از حرکت دایره‌ای برای تمیز کردن استفاده کنید

هنگام تمیز کردن شیشه عینک و فریم آن از حرکت دایره مانند استفاده کنید. البته مطمئن شوید هیچ نقطه‌ای را تمیز نکرده رها نکرده‌اید.

نکات کلیدی در پاک کردن شیشه عینک آفتابی

  • برای تمیز کردن شیشه عینک آفتابی‌تان از بخار دهان یا گوشه پیراهن و یا روسری‌تان استفاده نکنید. با این کار در حقیقت باعث خش افتادن روی شیشه عینکتان خواهید شد.
  • به یاد داشته باشید مواد شوینده، سرکه و حتی سرکه سفید گزینه‌های مناسبی برای تمیز کردن عینک آفتابی‌تان نیستند. این مواد باعث آسیب رسیدن به عینک شما خواهند گردید.
  • آب دهانتان نیز گزینه مناسبی برای پاک کردن شیشه عینک آفتابی‌تان نخواهد بود.

مطالب پیشنهادی » روش از بین بردن آدامس از روی چادر مشکی

پیچ و رولپلاک نما

1 نظر برای “نحوه تمیز کردن شیشه عینک آفتابی
  1. آرین گفت:

    خیلی ممنون … من برای تمیز کردن شیشه عینک کلا از دستمال میکروفیبر استفاده می کنم … 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*