چگونه لکه عطر را از روی لباس پاک کنیم ؟

عطرها کاربرد زیادی بین مردم دارند و هر روزه استفاده فراوانی در بین مردم از آن‌ها صورت می‌گیرد. بسیاری بوی عطر مورد استفاده هر شخص را مهم‌ترین نکته در جذابیت او می‌شمارند. نکته‌ای که بایستی در مورد عطرها بدانید، این است که عطرها و ادکلن ها مثل رنگ‌ها، در اکثر موارد متشکل از الکل و روغن بوده و درنتیجه این امکان وجود دارد که عطر روی لباس زده شده، منجر به به وجود آمدن لکه شود. در ادامه می‌توانید روشهای پاک کردن لکه عطر را مشاهده نمایید:

در این نوشتار به جهت برطرف نمودن لکه عطر از روی لباس روشی‌هایی را برایتان معرفی خواهیم نمود که بسیار کارساز است. نکته اولی که بایستی به عنوان مقدمه این موضوع بدانید، این است که اگر پس از عطر زدن به لباس، لکه‌ای روی لباستان ایجاد شد به خاطر اسید موجود در عطر یا ادکلن بوده است.

اگر شما تاکنون سعی در برطرف نمودن این لکه نموده‌اید، حتماً این نکته را می دانید که آب خالی، پاک کننده لکه عطر نیست. (امروزه در هنگام خرید عطر، برای این که روی لباس لک نشود برخی فروشنده‌ها در عطر مایع دیگری به میزان اندکی اضافه می‌نمایند که در بسیاری موارد، آنچنان مؤثر نبوده است.)

راه حل‌ها

حال که مشکل را دریافتیم، بایستی به دنبال راهکار آن باشیم. در مورد راه حل این مشکل راه‌های فراوانی وجود داشته که در ادامه با هم چندتای آن‌ها را بررسی خواهیم نمود:

ابتدا در یک ظرف، آب و جوش شیرین را به میزانی مناسب بریزید و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه لباسی که لکه روی آن مانده را درون ظرف خیس نمایید. جوش شیرین اگرچه امروز دیگر کاربرد خوراکی ندارد، اما به جهت برطرف نمودن لکه عطر روی لباس بسیار تأثیر گذار و مناسب می‌باشد. پس از اینکه لباس را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خیساندید، کافی است که به راحتی آن را با مواد شوینده بشویید.


اما روش دیگری که در این زمینه وجود دارد این است که در ظرفی مناسب، آب و گلیسیرین را به میزان برابر ترکیب نمایید و چند ساعت لباس را رها کنید تا خوب خیس بخورد و سپس با آب سرد و صابون، لباس را بشویید. مشاهده خواهید نمود که لکه عطر به هیچ عنوان روی لباس قابل مشاهده نیست!

البته گفتنی است که در این زمینه می‌توانیم از آمونیاک هم استفاده کنیم؛ همان طور که آزمایش شده می‌تواند لکه عطر را برطرف نماید. آمونیاک به این شیوه استفاده می‌شود که بخشی از لباس که توسط عطر لک شده است را در آمونیاک خیس می‌کنیم بعد از آن با مقداری مناسب آب سرد و مایع ظرفشویی آن را می‌شوییم.

 توسط روشهای بالا به سادگی می‌توانید لکه عطر را از روی لباستان محو نمایید.

هم چنین بخوانید: انواع ماهیتابه – سوسک ها از کجا می آیند

منبع: خدمات کفسابی » بهترین سایت کفسابی و نماشویی تهران

1 نظر برای “چگونه لکه عطر را از روی لباس پاک کنیم ؟
  1. مریم گفت:

    یه ماده ای هست همین عطرفروشا دارن رایگان میزنن تو عطر دیگه لباس رو لک نمی کنه خیلی جالبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*