چگونه زردی لوازم منزل را با جوش شیرین رفع نماییم

همان گونه که می دانید، بسیاری از لوازم برقی و یا همان لوازم خانگی، رنگ سفید دارند. اغلب وسایل برقی سفید رنگ در خانه شما، ممکن است بعد از چند صباحی به علت قرار گرفتن در معرض نور، مواد غذایی، چربی و دیگر موارد موجود در آشپزخانه، اندک اندک یک لایه زرد رنگ روی آنها قرار گیرد. اگر چه این موضوع به عملکرد دستگاه شما هیچ ارتباطی ندارد، ولی در هر صورت ظاهر نا خوشایندی به دستگاه شما می‌دهد که سبب می‌گردد که لوازم خانگی شما بسیار قدیمی و زشت جلوه نماید.

به منظور رفع نمودن زردی لوازم خانگی سفید رنگ نظیر ماشین لباس شویی، یخچال، آب میوه گیری و … ترکیبی که از نصف پیمانه مایع سفید کننده و نصف پیمانه جوش شیرین و چهار پیمانه آب گرم تشکیل شده است را به وسیله‌ی اسفنج بر روی سطحی که دچار این مشکل شده بکشید، بعد از اینکه ۱۰ دقیقه از این حالت گذشت محل مورد نظر را آبکشی نموده و یا حتی الامکان توسط دستمال مرطوب تمیز نمایید.

پس از دستمال کشیدن بخش خارجی و دیواره‌های وسایل برقی زرد شده توسط دستمال مرطوب، با استفاده از پنبه آغشته به الکل صنعتی آن را براق و تمیز نمایید. این امکان نیز وجود دارد که قسمتی از آب میوه گیری که قابلیت شستشو دارد پس از استفاده مکرر از آن رنگ زرد به خود گرفته باشد. در صورتی که می‌خواهید از این موضوع رهایی یابید، نصف فنجان مایع سفید کننده و یک چهارم فنجان جوش شیرین و یک چهارم فنجان آب گرم را با یکدیگر ترکیب نموده و توسط اسفنج بخش‌های مد نظر را بسابید.

یادتان نرود که جهت تمیز نمودن تلویزیون نیز می‌بایست نخست آن را خاموش نموده و توسط یک دستمال خشک، گرد و غباری که روی آن نشسته را تمیز نمایید. بعد از آن توسط پنبه آغشته به محلول آب و الکل مانیتور خود را پاک کنید. این کار لکه‌های چربی بر جای مانده و اثر انگشت باقیمانده روی شیشه را رفع می‌نماید. خوب دقت نمایید که دستمال حوله‌ای و پرز دار را به کار نبرید. بخشی از تلویزیون که غیر شیشه‌ای است را هم می‌توانید توسط پارافین مایع تمیز نمایید و توسط دستمال خشک، چربی اضافی را حذف نمایید تا کاملاً تمیز شود.

تمیز نمودن یخچال به وسیله‌ی جوش شیرین

جهت تمیز نمودن یخچال نخست تمام وسایل موجود در آن را تخلیه نمایید و مواد غذایی که زمان زیادی از تاریخ تولید آن می‌گذرد، را دور ریخته و استفاده نکنید. بعد از آن بر روی یک پارچه‌ی نم دار مقدار اندکی جوش شیرین بریزید و کناره‌های یخچال خود را به وسیله‌ی آن تمیز کنید. جوش شیرین موجب می‌شود لکه‌ها از کناره‌های یخچال کاملاً پاک شوند و کف یخچال نیز تمیز خواهد شد. جوش شیرین هم چنین بوی بدی که در یخچالتان وجود دارد را نیز بر طرف می‌نماید. در هر صورت و به هر وسیله جوش شیرین می‌تواند در تمیز نمودن منزلتان شما را یاری رساند.

خدمات کفسابی : مرکز پیچ و رولپلاک سنگ نما

1 نظر برای “چگونه زردی لوازم منزل را با جوش شیرین رفع نماییم
  1. آراد گفت:

    خیلی خوب بود ممنون از آموزشتون امروز تونستم بالاخره کلی از وسایل منزل رو با این روش تمیز کنم ان شاءالله که در کارتون همیشه موفق و پیروز باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*