روش‌های مرتب چیدن کمد لباس در کمترین زمان !!!

در طول تاریخ همیشه یکی از بحث‌های داخل خانه، بحث مرتب کردن لباس بوده و خانم‌های خانه دار همواره از اعضای خانواده می‌خواهند که خودشان لباس‌هایشان را تا حد امکان مرتب بچینند. بایستی توجه داشت که مرتب نمودن لباسها و کمد در خانه داری می‌تواند بسیار مهم باشد. برخی از خانم‌های خانه دار برای مرتب نمودن کمد لباس روزانه با چالشهای زیادی روبه رو هستند و در انجام صحیح آن با مشکلاتی روبه رو می‌گردند.

در صورتی که شما هم از این نوع چالش‌ها مواجه بوده و تمایل دارید در مدتی اندک کمد خود را مرتب نموده و خیالتان راحت شود، این نوشتار را تا انتها دنبال نمایید:

شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن کمد لباسهای خود را تمیز و مرتب بچینید. از جمله عمده‌ترین چالش‌های خانم‌های خانه دار، در دسترس بودن لباس‌ها، لوازم شخصی، کیف و کفش در اتاق خواب و نوع چیدمان آن‌ها می‌باشد. بحث در دسترس بودن را جدی بگیرید. ممکن است شخصی در خانواده، با کمد به هم ریخته و شلوغ خود هیچ مشکلی نداشته باشد، اما وقتی کمد مرتب می‌شود، در پیدا کردن لباس‌های خود دچار مشکل می‌گردد.

نکته‌ی مهم اینجاست که شما بایستی از هر فضای خالی به طور مناسب و به جا استفاده نمایید. به عنوان اولین نکته بایستی توجه داشت که در اتاق خواب فضای خالی زیر تخت بهترین محیط جهت نگهداری برخی از وسایل، لباس‌ها و ملحفه‌ها به شمار می‌رود. برای دست یافتن به این هدف می‌توانید با کمک سبدها، کشوها یا جعبه‌های چوبی کوچک فضایی خوب و امن جهت نگهداری وسایل زیر تخت در نظر گرفته و آنها را در آن جای دهید.
هم چنین در صورتی که می‌خواهید لباس‌ها و ملحفه‌های کثیف و استفاده شده را جمع نمایید، آویزان نمودن کیسه‌های پارچه‌ای پشت در اتاق خواب بهترین راهکار می‌باشد، که بدین وسیله لباس‌های پوشیده شده داخل آن قرار می‌گیرد و هر هفته می‌توانیم لباسها کثیفی که نیاز به شستشو دارد را یک جا داشته باشیم.

 از گیره‌های S شکل پشت در اتاق خواب استفاده نمایید که بدین شکل کلاه و چترهای مردانه، زنانه و کودکانه‌ای که از آن‌ها استفاده می‌کنید در آن محل آویزان می‌شود.

در صورتی که همسر شما به استفاده از دستمال گـردن، کراوات و کمربند تمایل بسیاری نشان می‌دهد و کمد لباسهای او مدلهای مختلفی از آن‌ها را در خود جای داده است، به منظور منظم نمودن آن‌ها می‌توانید از یک جعبه مشبک استفاده نمایید، به صورتی که هر کدام از دستمال‌ها یا کمربندها را تا نموده و هر نوع از آنها را داخل یکی از طبقه‌ها قرار دهید.
با این روش هم چروک شدگی و کثیف شدن آنها به حداقل می‌رسد و هم می‌توانید در موقع مناسب از آن استفاده نمایید.

یادتان نرود که پارچه‌های قدیمی خود را دور نریزید چون می‌توانید از آنها به منظور دوختن کیف‌های پارچه‌ای استفاده نمایید و کیف دستی و کفش خود را به منظور جلوگیری از گردو خاکی شدن در آن نگهداری نمایید.

اگر نیتتان این است که در کنار داشتن یک کمد مرتب و زیبا، یک کمد بسیار شیک و مرتب نیز داشته باشید بایستی لباس‌هایی که کاربردی برایتان ندارد و می‌خواهید دور بریزید را به افرادی که نیازمند هستند بدهید. برای نمونه در صورتی که شلوار جین شما به علت تنگ شدن قابل استفاده نمی‌باشد نیز می‌توانید آن را به فردی که این شلوار اندازه‌اش است تقدیم کنید تا هم کمدتان خلوت شود و هم شخص دیگری از آن استفاده نماید.

اگر لباسی را دوست دارید ولی به کارتان نمی‌آید و تنگتان شده یا برایتان گشاد است حتماً از آن خلاص شوید چون موجب خلوتی و منظم شدن کمدتان خواهد شد. کارشناسان عقیده دارند در صورتی که به مدت شش ماه از هر کدام از لباسها یا کفشها یا شلوارهایتان استفاده ننمودید، به این مفهوم است که در آینده هم آن را به کار نخواهید برد و هدیه کردن آن به فردی دیگر و راحت شدن از شر آن می‌تواند تصمیمی درست برای شما باشد.

منبع: برترین سایت کفسابی و نماشویی

1 نظر برای “روش‌های مرتب چیدن کمد لباس در کمترین زمان !!!
  1. مبینا گفت:

    خیلی ممنون ولی سوالم اینه که این کمدها برای کی هست چه لباس های قشنگی داره 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*