استفاده اصولی از جاروبرقی را اینجا بخوانید

وقتی مشغول تمیز کردن با جاروبرقی هستید ممکن اشتباهاتی انجام دهید که چه‌بسا به خودتان یا جاروبرقی‌تان صدمه‌ای وارد شود. ما به شما اصولی را آموزش می‌دهیم که جلوی این خطرات گرفته شود.
مراقب باشید که انگشت، مو و لباستان به دریچه یا برس سر جاروبرقی بیش‌ازاندازه نزدیک نباشد.

هنگامی‌که می‌خواهید سردسته جاروبرقی را عوض کنید بهتر است ابتدا آن را خاموش‌کنید و حتی بهتر این است که آن را از پریز جدا کنید. مراقب باشید که برس سر جاروبرقی ممکن است موی سر شما را بکشد، لباستان را ب مکیدن پاره کند و یا حتی باعث زخمی شدنتان شود. پس احتیاط شرط عقل است. هر چیزی را نزدیک دریچه جاروبرقی قرار ندهید.

استفاده از سیم رابط نامناسب

 در هنگام استفاده از هر وسیله برقی به سیم رابط آن توجه کنید. بر روی سیم‌های رابط مقدار وات یا آمپر نوشته‌شده است که می‌تواند راهنمای مناسبی برای استفاده باشد. بسیاری از خانم‌های خانه‌دار هنگام استفاده از جاروبرقی به سیم رابط به‌کاررفته دقت نمی‌کنند. اگر سیم رابط برای جاروبرقی شما مناسب نباشد می‌تواند باعث صدمه رسیدن به آن و حتی آتش گرفتنش شود.

کشیدن جاروبرقی با سیم آن

در هنگام جارو کشیدن بسیار اتفاق خواهد افتاد که مجبور باشید آن را تکان دهید برای این تکان‌ها هرگز سیم آن را نکشید چون باعث خراب شدن آن خواهد شد. یادتان باشد اگر سیم جاروبرقی‌تان به هر دلیلی آسیب‌دیده باشد نباید از آن استفاده کنید. این کار می‌تواند باعث آتش‌سوزی و یا برق‌گرفتگی شود. هرماه سیم جاروبرقی‌تان را چک کنید و اطمینان پیدا کنید که برای استفاده کردن مناسب است.

استفاده از جاروبرقی خانگی در بیرون یا جاروبرقی خشک برای سطوح مرطوب

جاروبرقی خانگی برای مصرف خانگی تهیه‌شده و به‌هیچ‌عنوان عاقلانه نیست برای کارهای بیرون از خانه از آن استفاده کرد. ذکر یک نکته هم خالی از لطف نیست که دقت داشته باشید اگر جاروبرقی شما به‌منظور نظافت سطوح خشک طراحی‌شده است از آن برای تمیزی سطوح مرطوب استفاده نکنید.

جارو کردن اجسام تیز یا سخت

قبل از اینکه شروع به جارو کشیدن کنید اول اتاق موردنظر را بررسی کنید تا به هیچ عنوانشی سخت یا تیزی وجود نداشته باشد و هیچ‌گاه برای تمیز کردن خرده‌شیشه‌ها از جاروبرقی استفاده نکنید. این اجسام ممکن است به فن جاروبرقی‌تان آسیب وارد کنند.

به پریز زدن یا از پریز کشیدن جاروبرقی درحالی‌که روشن است

خانم‌های محترم دقت داشته باشید که در هنگام روشن بودن جاروبرقی آن را به پریز نزنید یا از پریز نکشید. اول آن را در حالت خاموش بگذارید سپس نسبت به وصل یا قطع کردن از پریز برق اقدام کنید.

عدم نگهداری مناسب جاروبرقی 

استفاده از جاروبرقی برای نظافت منزل باعث سهولت کارتان خواهد شد پس در نگهداری از این وسیله برقی دقت کنید. برس آن را تمیز نمایید. فیلترهای آن را اگر قابل شستشو باشند بشویید و در غیر این صورت آن‌ها را تعویض نمایید. و در زمان مناسب اقدام به تخلیه کیسه آن نمایید.

اگر در انجام این کارها کوتاهی نمایید قطعاً عمر مفید جاروبرقی‌تان را کوتاه خواهید نمود.

مطالب پیشنهادی » بهترین مایع برای شستن ماشین

خدمات کفسابی: مرکز قیمت نماشویی ساختمان

2 نظر برای “استفاده اصولی از جاروبرقی را اینجا بخوانید
  1. نیایش گفت:

    استفاده از جاروبرقی کاری سخت و عجیب نیست
    اما بایستی حتما همه بدونن ازش چجوری استفاده کنن
    چون جاروبرقی های قبلی خونه ما حتی ۶ ماه هم عمر نکردن با این که کلی پول داده بودیم و البته بازدهی چندانی هم نداشت و خونه دائم کثیف بود

  2. آرش گفت:

    بایستی بیان یه دوره خانه داری رو به مردم اموزش بدن چون اسون ترین کار دنیا به نظر میرسه ولی در حقیقت سخت ترینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*