نکات و فرآیند کفشویی

نکات و فرآیند کفشویینکات و فرآیند کفشویی

چنانچه به صورت مرتب کفشویی سرامیک‌ها را تمیز کنید از جمع شدن لکه های پایداری که به سختی و شدت زیادی از میان خواهد رفت، جلوگیری خواهید کرد. ریختن مقدار کمی الکل به علاوه پودر ماشین لباسشویی در آب برای تمیز کردن سرامیک هم راه خوبی است.

مقدمه

قبل از این که شروع به کار خانه تکانی کنید، مطالب ما را دنبال کنید تا در کمترین زمان و کمترین تلاش ، بیش ترین نتیجه را ببینید.مراقب باشید از مواد شوینده نسبتا غلیظ و قوی جهت تمیز کردن و کفسابی سرامیک استفاده نکنید. برای دوام و حفظ زیبایی کف‌پوش‌های سرامیکی بهتر است آن‌ها را به طور مرتب با اسفنج به نسبت مرطوب تمیز کنید و بعد با استفاده از پارچه ای با نرمی ملایم و یا استفاده از اسفنجی خشک، رطوبت آن‌ها را تا حد قابل قبول برسانید.
نکته ی مهم این است که باید مراقب باشید از مواد شوینده غلیظ و قوی برای سرامیک زیاد استفاده نکنید ، چرا که ممکن است روی سطح آن‌ها خط افتاده و در نتیجه آسیب جدی ببیند . همواره پیش از استفاده از هر نوع ماده پاک کننده ، برچسب روی آن را به دقت مطالعه کنید تا به صورت مطمئن بتوانید از آن استفاده کنید.

نکات مهم در کفشویی

  • در هنگام تمیز کردن سرامیک ها ، اگر حس کردید که خط های در بین سرامیک کدر و به صورت بد رنگ شده است، مقدار کمی ماده شوینده به علاوه ی یک لیتر آب به آن اضافه کنید . سپس با استفاده از کمی اسفنج آغشته به این محلول ، با دقت نسبتا زیادی خطوط بین سرامیک‌ها را پاک نموده تا لکه ‌ها و نیز میزان مواد زائدی که در میان این خطوط به وجود آمد با استفاده از همان محلول یا حتی مقداری آب خالص پاک گردند.
  • این گونه بهتر است برای تمیز کردن هر نوع کف‌ پوش، کار را از بخش انتهایی آخر سالن یا اتاق جایی که از در و راهرو دور است شروع نموده و تکه تکه کف را تمیز کنید و جلو بیایید تا به در نزدیک شود. به این ترتیب شما پای خود را روی قسمت‌های تمیز شده ساب سنگ قرار نداده و از دوباره کاری به صورت خودکار جلوگیری به عمل خواهد آمد.
  • برای تمیز نمودن سرامیک اگر از مقداری سفید کننده استفاده می‌کنید ، جهت از بین بردن اثر آن ماده ی سفید کننده در گام بعدی از یک ماده شوینده ملایم استفاده و دوباره تمام کف را با دستمال خیس پاک کرده سپس کلیه ی قسمت ها را با قطعه پارچه ای نرم خشک نمایید.

محلول پیشنهادی مناسب جهت پاک سازی سرامیک

برا این کار می توانید از مخلوط ۱/۴ جوش شیرین ۱/۲ سرکه و ۱ پیمانه آمونیاک در یک سطل آب گرم برای پاک نمودن و زدودن رسوبات و آلودگی‌های سرامیک بهره مند گردید.

توجه: حتما به دقت توجه داشته باشید که به هنگام تمیز نمودن کلیه ی کفشویی سرامیک‌ها با محلول‌های پاک کننده، حتماً و حتما هواکش محل را روشن نموده و یا حداقل پنجره ای را باز نمایید و جهت جلوگیری از ایجاد هرگونه انواع حساسیت حتما دستکش بپوشید. هم چنین محلول پیشنهادی را حدود ۲۰ دقیقه کنار قرار دهید . سپس با استفاده از قطعه ای اسفنج به تدریج کلیه ی قسمت‌ها را با آن بپوشانید.

پایان کار

پس از انجام این مراحل در حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بعد تمام قسمت‌ها را به طور کامل با دستمال خیس پاک نمایید . هم چنین اگر از سفید کننده یا وایتکس استفاده می‌کنید ، برای از بین بردن اثر ماده سفید کننده در مرحله بعد از یک ماده ی شوینده ملایم استفاده و دوباره کلیه ی مساحت کف را با آن دستمال خیس پاک کرده و سپس همه بخش ها را با پارچه ای نرم خشک نمایید.

کف سابی

با برچسب: , , , ,
1 نظر برای “نکات و فرآیند کفشویی
  1. هستی گفت:

    ممنون از شما
    کفشویی فرآیند ساده ای به نظر میرسه اما من خودم می دونم که اصلا ساده نیست و کلی نکته داره
    خیلی مقاله خوبی بود حداقل برا من مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*