روش مناسب تمیز کردن حلقه های ازدواج الماس نشان

بسیاری از بانوان مدتی پس از استفاده کردن از حلقه‌های انگشتر خود متوجه می‌شوند این حلقه‌ها کدر شده و جذابیت و درخشندگی اولیه خود را ازدست‌داده‌اند. اما ممکن است شما هم جزو آن دسته از بانوانی باشید که نمی‌دانند چگونه می‌توان از این حلقه‌ها مراقبت نمود و یا چگونه می‌توان درخشندگی الماس‌ها را برگرداند.

در این مقاله ما به این دسته از بانوان کمک خواهیم کرد. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

درواقع بیشتر بانوان طلاجات خود را نوعی سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آورند پس لازم است از این سرمایه‌گذاری‌ها به‌درستی مراقبت نمود. قبل از اینکه یاد بگیرید چگونه می‌تواند حلقه‌های خود را تمیز نمایید لازم است بدانید چگونه می‌توانید جلوی کثیف شدن آن‌ها را بگیرید.

حلقه نگین‌دار ازدواج را چگونه تمیز کنیم؟

در طول روز موارد زیادی می‌تواند باعث کثیف شدن انگشتر شما گردد. استفاده از انواع کرم دست یا مواد تمیزکننده و نظم‌دهنده مو و انواع مواد شوینده می‌تواند باعث کثیف شدن و جرم گرفتن الماس‌های به‌کاررفته شده در حلقه‌های انگشتر گردد. اگر کار تمیز کردن حلقه‌هایتان را پشت گوشت بیندازید این آلودگی‌ها می‌تواند درخشش و زیبایی انگشترتان را بگیرد.

حتما بخوانید: نماشویی

چرا الماس نیاز به مراقبت ویژه هنگام تمیز شدن دارد؟

الماس‌ها اجسامی بسیار مقاوم می‌باشند. اما هیچ‌گاه خیال نکنید که به خاطر مقاومت آن‌ها می‌توانید از هر ماده‌ای برای تمیز کردن آن‌ها استفاده نمایید. بعضی از مواد شیمیایی می‌تواند به آن صدمه بزند. اگر برای تمیز کردن الماس‌ها بیش‌ازاندازه آن‌ها را با یک ماده سخت بسابید ممکن است باعث از بین رفتن مواد به‌کاررفته در بدنه آن‌ها شوید. همچنین به یاد داشته باشید بعضی از مواد پاک‌کننده می‌توانند به پایه نگه‌دارنده الماس‌ها که خود گران‌بها می‌باشند صدمات جبران‌ناپذیری وارد نمایند.

نحوه تمیز کردن حلقه در خانه

۱- ابتدای کار انگشتر خود را داخل آب گرمی که مقداری مایع پاک‌کننده ملایم درون آن اضافه نموده‌اید قرار دهید. این مایع تمیزکننده ملایم می‌تواند مایع ظرف‌شویی باشید.

۲- یک مسواک که مطمئن هستید دندانه‌های نرمی دارد استفاده نموده و سعی کنید آلودگی‌های روی حلقه را پاک‌کنید. مسواک‌های سفت ممکن است باعث ایجاد خراش ریز روی انگشترتان شوند. فضاهای خالی بین نگین و پایه انگشتر محل تجمع انواع آلودگی‌هاست. پس در تمیز کردن این محل‌ها دقت بیشتری نمایید. اگر مشاهده می‌کنید که الماس‌های روی انگشتر شما کدر شده‌اند علتش می‌تواند وجود آلودگی بر روی آن باشد. پس در حد ممکن با مسواک نرمتان الماس‌ها را پاک و درخشان نمایید.

۳- دوباره حلقه را در محلول آب و مایع پاک‌کننده انداخته اجازه دهید ۲ یا ۳ دقیقه درون آن باقی بماند.

۴- حلقه را از محلول درآورید و آن را با آب کرم بشویید. حتماً دقت نمایید که برای جلوگیری از سقوط انگشترتان داخل چاه آب از قبل تمهیدات لازم را انجام داده باشید.

۵- پارچه‌ای را انتخاب نمایید که پرز نداشته باشد. انگشتر شسته شده را با آن کاملاً خشک نمایید. اگر انگشترتان همچنان تمیزنشده است می‌توانید با یک خلال‌دندان چوبی فاصله بین پایه و الماس‌ها را به‌آرامی تمیز نمایید. سپس مراحل ۳ تا ۵ را مجدداً تکرار نمایید.

آیا برای تمیز کردن حلقه باید از آمونیاک استفاده کنیم؟

آن دسته از جواهراتی که الماس‌های سالم دارند می‌توانند با آمونیاک و آب تمیز گردند. اما پیشنهاد می‌کنیم حتماً قبل از اقدام به این کار دستورالعمل آن را کاملاً مطالعه نمایید. چراکه استفاده از آمونیاک مخصوصاً اگر بیش‌ازحد مجاز آن باشد می‌تواند باعث آسیب رسیدن به پایه انگشتر شما گردد.

اگر الماس‌های انگشترتان شکسته یا ترک‌خورده‌اند بهتر است برای تمیز کردنان سراغ تمیزکننده‌های ملایم‌تری بروید چراکه آمونیاک باعث می‌شود موادی که برای پوشاندن الماس استفاده‌شده‌اند از بین بروند.

تمیز کردن حلقه‌هایی که چند سنگ قیمتی دارند

بعضی از حلقه‌ها و جواهرات مقاومت کمتری دارند و ممکن است استفاده از بعضی روش‌ها برای تمیز کردن آن‌ها باعث خرابی‌شان گردد. پس پیشنهاد می‌کنیم هنگام تمیز کردن جواهرات از روشی استفاده نمایید که برای نامقاوم ترین آن‌ها کاربرد دارد.

چگونه از حلقه‌ هنگام تمیز کردن محافظت کنیم

همان‌طور که گفتیم مواد شیمیایی از آن دست موادی هستند که در صورت مراقب نبودن می‌تواند باعث وارد آمدن صدمه جدی به جواهرات شما گردد. پس بهتر است هنگامی‌که مجبور به استفاده کردن از این نوع مواد شیمیایی هستید حلقه خود را از انگشتتان بیرون کنید و یا از دست‌کش مناسب استفاده نمایید.

بعضی افراد خیال می‌کنند اگر هنگام شستن دست‌ها یا ظروف حلقه در انگشتشان باشد باعث تمیز شدن آن خواهد شد اما باید بگوییم سخت در اشتباه هستید زیرا ممکن است مواد شوینده روی حلقه باقی‌مانده و باعث خرابی آن گردد و یا اگر حواستان نباشد ممکن است حلقه از انگشتتان خارج‌شده و در چاه آب بیافتد.

مطالب پیشنهادی » پاك كردن صفحه ال سي دي – پاک کردن آدامس از لباس

منبع: کفسابی

1 نظر برای “روش مناسب تمیز کردن حلقه های ازدواج الماس نشان
  1. امیر علی گفت:

    بیشتر از خود مطلب این حلقه ها من رو جذب کرد باید از کجا بخریم این مدل ها رو ؟؟ :))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*