روش هایی فوق العاده برای پاک کردن لکه جوهر از روی لباس

اگر جزو کسانی هستید که تجربه لک شدن لباستان با جوهر را از سر گذرانده‌اند حتماً تأیید می‌کنید که پاک کردن این لکه یکی از سخت‌ترین کارهای دنیاست. اما اگر این مقاله را تا آخر بخوانید قول می‌دهم این کار سخت برایتان بسیار آسان خواهد نمود. پا

پاک کردن لکه جوهر با چند روش خانگی

زندگی روزمره است و استفاده از خودکارها و خودنویس‌هایی که جوهرشان ممکن است هر آن لباسمان را جوهری کند. اغلب این لک‌ها از همان خودکار و خودنویس‌هایی که داخل جبیمان می‌گذاریم ایجاد می‌شوند. حالا به هر دلیلی هم که این لکه‌ها ایجادشده باشند راه پاک کردن آن با این روش‌ها آسان خواهد بود.

البته این نکته را به یاد داشته باشید هرچقدر عمر لکه روی لباس طولانی‌تر شود  پاک کردن آن به همان اندازه سخت‌تر خواهد بود. پس اگر لباستان لک برداشته به‌سرعت اقدام به شستشویان کنید. البته همه‌جا که امکان شستشوی لباس وجود ندارد پس همین‌که لباستان جوهری شد فوراً یک دستمال‌کاغذی یا یک دستمال حوله‌ای را روی لکه فشار دهید. بیشتر خودکارهای امروزی از جوهرهایی ساخته‌شده‌اند که حلال در آب هستند برای همین هم لک این نوع خودکارها با یک دستمال مرطوب از بین می‌رود.

تبلیغات: کف سابی

دستمال را روی لکه نمالید

هرگز دستمالی را که روی لکه جوهر گذاشته‌اید نمالید. با این کار نه‌تنها کمکی به تمیز شدن لکه نخواهید کرد بلکه آن را بیشتر پخش خواهید کرد. فقط کافی است دستمال را روی لکه فشار دهید با این کار لکه جوهر جذب پارچه یا دستمال شما خواهد شد. اگر جوهرتان آبکی باشد می‌توانید امیدوار باشید که با این کار اثری از لکه باقی نخواهد ماند.

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از الکل

راه دیگر برای پاک کردن لکه جوهر از روی لباس استفاده از الکل است. الکل باعث می‌شود رنگ‌دانه‌های جوهر خنثی شوند و بدین ترتیب لکه ناپدید خواهد شد. اما گاهی ممکن است الکل جوهر روی پارچه‌های نخی را نه‌تنها از بین نبرد بلکه باعث پخش شدن آن نیز بشود.

برای اینکه الکل کارایی بهتری داشته باشد این کارها را انجام دهید.

پارچه‌ای را داخل الکل فروببرید  . سپس با این پارچه به آهستگی ضرباتی را روی محل لک شده بزنید. این کار را آن‌قدر ادامه دهید که اثر جوهر کم‌رنگ شود.

بعدازآن یکپارچه تمیز دیگر بردارید و با فروبردن در آب سرد مرطوبش کنید و سپس شروع به ضربه زدن روی لکه نمایید. اجازه بدهید لباس خشک شود. لباس جوهری شده را با آب بشویید. اجازه دهید مجدداً خشک شود. می‌توانید بعدازاین مرحله لباستان را کامل بشویید.

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از اسپری مو

روش دیگری که برای پاک کردن لک جوهری به شما پیشنهاد خواهیم کرد استفاده از اسپری مو می‌باشد. استفاده از این ماده باعث می‌شود لکه جوهر به‌آرامی حل‌شده و با یک شستشوی ساده پاک شود.

برای این کار روی لکه جوهری اسپری مو بزنید و با دستمال روی آن ضربه بزنید. به‌هیچ‌وجه پارچه را نمالید. این کار آر آن‌قدر ادامه دهید تا لکه از بین برود. یادتان باشد قبل از اینکه اقدام به شستشوی لباس کنید از پاک شدن لکه اطمینان حاصل کنید چون اگر لباس را بشویید و خشک‌کنید لکه جوهر ثابت خواهد شد.

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از شیر

با استفاده از شیر نیز می‌توان لکه جوهری را از بین برد.

درروش اول از شیر سرد استفاده می‌کنیم. لکه را با دستمال پاک‌کنید سپس شیر را روی لکه ریخته و اجازه دهید نیم ساعت باقی بماند.

درروش دوم می‌توانید از شیر گرم استفاده کنید. برای این کار به یک ظرف مناسب احتیاج دارید. شیر را داخل آن ظرف بریزید و قسمتی از لباس را که جوهری شده است داخل آن بگذارید. کم‌کم لکه جوهر محو خواهد شد. بعد از محو شدن لکه می‌توانید لباس را بشویید.

پاک کردن لکه جوهر با لاک پاک‌کن

همان روشی را که برای پاک کردن لکه جوهری با الکل پیشنهاد دادیم می‌توانید با لاک پاک‌کن هم امتحان کنید.

پاک کردن لکه جوهر با لیمو و سرکه

برای پاک کردن لباس جوهری شده می‌توانید لیمو را با سرکه ترکیب نمایید. این ترکیب هم معجزه می‌کند. بازهم توصیه اکید ما ضربه زدن با پارچه آغشته شده به این ترکیب روی لکه است. بعدازاین کار می‌توانید لباس را بشویید.

مطالب پیشنهادی » پاك كردن تلويزيون ال سي دي – حلال آدامس

منبع: نماشویی

1 نظر برای “روش هایی فوق العاده برای پاک کردن لکه جوهر از روی لباس
  1. عباس گفت:

    بهترین راه اینه که خودکارت رو توی جیبت نزاری
    به نظر من اینجور میاد حالا نمیدونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*