روش های پاک کردن موم شمع از روی سطوح مختلف

پاک کردن لکه موم شمع یکی از سخت‌ترین کارهاست. و اغلب نتیجه حاصل نیز چندان رضایت‌بخش نمی‌باشد.

در این مقاله ما به شما آموزش خواهیم داد چگونه می‌توانید از شر این لکه‌ها خلاص شوید.

موم شمع را از روی سطوح مختلف چگونه پاک‌کنیم؟

بعضی از اشخاص مخصوصاً کسانی که مدیتیشن کار می‌کنند برای آرامش گرفتن اقدام به روشن کردن شمع در محیط خانه می‌کنند. در اغلب جشن‌ها هم شمع جزو جدانشدنی مهمانی می‌باشد. درهرصورت به هر دلیلی که شمع در خانه روشن شود ممکن است موم آن روی سطوح مختلف جا خوش کند. این لکه‌های سمج ممکن باعث آزار شما شود مخصوصاً که پاک کردن آن بدون باقی ماندن اثرش کاری سخت و دشوار خواهد بود.

با ما همراه باشید تا به‌سادگی از شر این لکه‌ها خلاص شوید.

پاک کردن موم شمع از روی دیوارها

اگر موم شمع روی دیواری که رنگ‌شده است باشد به سراغ کمک گرفتن از سشوار می‌رویم. سشوار را روی درجه حرارت متوسط تنظیم نمایید. حال نقطه‌ای را که موم ریخته را در حرارت مستقیم سشوار قرار دهید. با نرم شدن موم می‌توانید به‌راحتی آن را پاک نمایید. اگر اثر کمی از موم روی دیوار باقی‌مانده است بلافاصله تا زمانی که گرم است با یک تمیزکننده اقدام به پاک کردن آن نمایید.

حتما ببینید: نماشویی

پاک کردن موم شمع از روی فرش

حال اگر فرش شما آغشته به موم شده باشد چه می‌کنید؟ نگران نباشید یک پارچه سفید و اتو آماده نمایید. پارچه را روی لکه انداخته و اتو را با حرارت متوسط روی پارچه بکشید. موم آرام‌آرام جذب پارچه می‌گردد. اگر لکه‌ای روی فرش باقی‌مانده باشد می‌توانید از کمی الکل ضدعفونی‌کننده برای تمیز کردنش استفاده نمایید.

البته قبل از این کار یادتان باشد الکل را روی قسمتی از فرش که در دید نیست امتحان کنید تا مشکلی به وجود نیاید.

پاک کردن موم شمع از روی چوب

اگر روی سطح چوبی شما لکه موم به وجود آید به‌هیچ‌عنوان شروع به تراشیدنان ننمایید چراکه با این کار ممکن است به سطح چوبی‌تان آسیب جدی وارد شود.

بازهم از یک سشوار کمک بگیرید. آن را روی درجه حرارت متوسط تنظیم نموده و روی موم بگیرید تا آب شود. با یک پارچه تمیز و خشک موم آب‌شده را از چوب پاک‌کنید. بعد از پاک کردن لکه موم می‌توانید از یک پولیش مناسب چوب استفاده نمایید تا به حالت اولیه خود بازگردد.

تبلیغ: سنگسابی در تهران

پاک کردن موم شمع از روی شیشه

برای پاک کردن موم از روی شیشه هم از سشوار کمک بگیرید. با آب شدن موم می‌توانید به‌راحتی آن را از روی شیشه پاک نمایید. اما اگر موم درون یک ظرف شیشه‌ای باشد می‌توانید آن را داخل فریز قرار دهید تا کاملاً یخ ببندد. با یخ بستن موم می‌توانید به‌راحتی آن را از شیشه جدا نمایید.

پاک کردن موم شمع از روی مو

لازم نیست توضیح دهید به چه دلیلی موهایتان مومی شده است. قصد ما کمک کردن به شماست تا از شر این مشکل خلاص شوید.

اگر موم روی نوک موهایتان ریخته یک پارچه کهنه گرم را روی موهایتان بکشید. اما اگر موم روی قسمت نزدیک ریشه باشد باید از روغن‌های گیاهی مانند روغن زیتون یا روغن کرچک استفاده نمایید.

با این کار هم از شر موم روی موهایتان خلاص خواهید شد و هم موهایی درخشان و جذاب خواهید داشت.

مطالب پیشنهادی» دستمال مخصوص ال سی دی

1 نظر برای “روش های پاک کردن موم شمع از روی سطوح مختلف
  1. امیرمهدی گفت:

    یکی از سوالات من همیشه این هست که ایا اگر دوباره همون موم ها رو اب کنیم میشه ازش شمع ساخت ؟؟ خب اینجوری باشه که انگاری موم شمع بی نهایت انرژی درش نهفته است که میشه صد بار ابش کرد و ازش گرما و نور گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*