راهنمای داشتن آشپزخانه ای مرتب

احتمالاً ما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که وقت زیادی را در منزل صرف تمیز کردن آشپزخانه‌تان می‌کنید. اغلب افراد بااینکه مدت‌زمان زیادی صرف تمیز کردن منزل خود می‌نمایند اما متأسفانه از نتیجه کار رضایت چندانی نیز ندارند. آشپزخانه از آن دست مکان‌هایی است که اکثر اوقات بانوان منزل در آن صرف می‌شود و به دلیل انبوه وسایلی که در آن قرارگرفته و استفاده زیادی که دارد جزو شلوغ‌ترین قسمت‌های خانه به شمار می‌رود.

اما ما ترفندهایی را به شما آموزش خواهیم داد که با آن‌ها می‌توانید از داشتن آشپزخانه‌ای تمیز مطمئن باشید.

کافی است این مطلب را تا انتها بخوانید تا همیشه آشپزخانه‌ای سالم در اختیار داشته باشید.

هرروز آشپزخانه را نظافت کنید.

در اولین قدم به یاد داشته باشید که هرروز باید آشپزخانه‌تان را تمیز کنید. وقتی بیشتر اوقات شما در آشپزخانه سپری می‌شود پس بدیهی است که نیاز به تمیز کردن آن بیشتر از مکان‌های دیگر است. برای راحتی کار خود می‌توانید هرروز ساعتی از شبانه‌روز را که معمولاً بهتر است آخر وقت باشد به کار نظافت آشپزخانه اختصاص دهید. ظروف کثیف را شسته و ریخت‌وپاش‌های معمولی در آشپزخانه را مرتب نمایید.

هر هفته یک روز را هم به نظافت کلی آشپزخانه اختصاص دهید.

حتما ببینید: سنگسابی

ظروف کثیف را بلافاصله بشویید.

یکی از پیشنهادهای ما برای داشتن آشپزخانه تمیز این است که اجازه ندهید ظروف کثیف روی‌هم تلنبار شوند. هر ظرف کثیفی که تولید می‌شود بهتر است همان لحظه شسته شده در جای مناسب خود قرار گیرد. واقعاً مهم می‌باشد که ظروف شسته شده را در محل مناسب خود قرار دهید تا چهره آشپزخانه شما خوب جلوه‌گر شود.

به خریدهایتان سروسامان دهید.

خانم‌های خانه‌دار زیادی مسئول خرید خانه هم هستند. به یاد داشته باشید که خیلی مهم است این خریدها در جای مناسب خود قرار داده شود. این خریدها چه روزانه باشد و چه هفتگی و حتی ماهانه باید در محل مشخص و مناسب خود قرار داده شود. برای اینکه بتوانید هر وسیله‌ای را در جای مناسب خود قرار دهید بهترین گزینه این است که از خرید وسایل غیرضروری اجتناب کنید و لیست مصرفی‌تان خرید نمایید. با این کار از شلوغ‌کاری داخل کابینت‌ها و فضای آشپزخانه خودداری خواهید کرد.

​به جزییات آشپزخانه توجه کنید.

آشپزخانه هر خانه‌ای مکانی است که لوازم بسیاری را در خود جای‌داده است. اگر دقت ننمایید و هر وسیله را در جای مناسب خود قرار ندهید قطعاً آشپزخانه بسیار نامرتبی خواهید داشت. سعی کنید از فضاهای آشپزخانه خود بهترین استفاده را نمایید. برای این کار می‌توانید از نظم‌دهنده‌ها و اکسسوری های مناسبی که در بازار به‌وفور یافت می‌شوند استفاده نمایید.

کانتر آشپزخانه را خلوت کنید.

اگر فضای آشپزخانه‌تان کوچک است می‌توانید روی اپن آشپزخانه هم حساب کنید. اما دست نگه‌دارید واجب نیست تمام وسایل ضروری و غیرضروری خود را روی کانتر آشپزخانه قرار دهید. با این کار آزادی عمل خود را سلب خواهید کرد و آشپزخانه خود را شلوغ و بی‌نظم نشان خواهید داد.

بهتر است یک یا دو وسیله را که مدام استفاده می‌نمایید مانند مایکروفر یا چای‌ساز را روی اپن آشپزخانه‌تان قرار دهید و بقیه وسایل را به داخل کابینت‌ها هدایت نمایید.

کابینت‌ها را مرتب کنید.

هیچ‌گاه کابینت‌ها را به حال خود رها نکنید. کابینت‌های شلوغ همیشه موجب دردسر خواهند بود. تصور کنید به وسیله‌ای نیاز پیداکرده‌اید و باید داخل همه کابینت‌ها دنبال آن وسیله بگردید. در روز چه مدت‌زمانتان برای پیدا کردن وسایل آشپزخانه‌تان هدر می‌شود.

بهتر است هرکدام از کابینت‌ها را به وسایل مخصوصی اختصاص دهید. ظروف پرکاربرد را از ظروف دیگر جدا نمایید. هر هفته زمانی برای مرتب کردن کلی کابینت‌ها اختصاص دهید تا هرچند وقت یک‌بار کلی از انرژی‌تان برای تمیز کردن آن‌ها هدر نرود.

مطالب پیشنهادی » دستمال مخصوص ال ای دی – کف پوش سالن ورزشی

بهترین نماشویی را از ما بخواهید.

1 نظر برای “راهنمای داشتن آشپزخانه ای مرتب
  1. پرهام گفت:

    ما اگه چنین آشپزخانه هایی که شما در عکس گذاشتین رو داشتیم، دیگه اصلا کثیفش نمی کردیم که بخوایم تمیز کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*