توصیه‌هایی برای تمیزی هود آشپز خانه شما

هودهای آشپزخانه محل تجمع چربی‌هایی است که کار تمیز کردن آن را سخت می‌کند. در بسیاری اوقات تمیز کردن هود آشپزخانه جزو کارهای طاقت فرسا است چرا که بعضاً مواد چرب روی آن با هیچ ماده شوینده‌ای پاک نمی‌شود. مشکل دیگر در تمیز کردن هودهای آشپز خانه این است که به دلیل جنس آن‌ها به کار بردن اسکاچ‌های زیر می‌تواند باعث ایجاد خراش‌های زیاد روی آن شود.


اما نگران نباشید با انجام توصیه‌های زیر می‌توانید صاحب هودهای تمیز باشید.
راه اول استفاده از محلول‌های گاز پاک کن است که در بسیاری از فروشگاه‌ها موجود می‌باشد. راهنمای استفاده از این محلول‌ها بر روی محصولات نوشته شده است از این محلول‌ها برای تمیز کردن هود آشپزخانه‌تان استفاده کنید.

البته اگر این محلول‌ها در دسترس نبود می‌توانید از پودر ماشین‌های لباسشویی هم استفاده کنید. در ترکیبات این پودرها موادی به کار رفته است که چربی‌ها را به‌راحتی از بین می‌برد.
راه حل دیگر استفاده کردن از ماده‌ای به نام تترا می‌باشد. این ماده نیز برای پاک کردن هودهایی با بدنه استیل و شیشه‌ای گزینه مناسبی است فقط فراموش نکنید به هیچ عنوان از تترا برای پاک کردن هودهای با بدنه پلاستیکی استفاده نکنید.

برای انجام توصیه‌های بالا به هیچ عنوان استفاده از دستکش را فراموش نکنید. در استفاده از اسکاچ هم دقت کنید تا جنس آن حتماً نرم باشد تا باعث ایجاد خراش بر روی هود نگردد.
بعد از پاک کردن بدنه هود چند بار روی آن دستمال مرطوب بکشید تا مواد به کار رفته در تمیز کردن روی آن باقی نماند.


نکته‌ای که لازم است نسبت به آن دقت داشته باشید این است که به دلیل استفاده از دو نوع فیلتر در داخل هودهای آشپزخانه هر چند وقت یک‌بار نسبت به تعویض فیلتر الیاف آن‌ها اقدام نمایید.

البته الیاف فلزی هود را می‌توان با روش‌هایی که در بالا گفته شد تمیز کرد.

خدمات کفسابی: پیچ رولپلاک سنگ نما و ساب سنگ کف را تنها از گروه ما بخواهید

مطالب پیشنهادی » بهترین کفپوش برای پذیرایی – کف سازی چیست

2 نظر برای “توصیه‌هایی برای تمیزی هود آشپز خانه شما
 1. محمدعلی گفت:

  عالی بود
  این هود آشپزخانه ما نمی دونم چه مرضی داره هرچی کثیفی هست رو به خودش انگاری جذب می کنه
  خیلی خوب بود این مطلب
  بسی استفاده بردیم

 2. عسل گفت:

  خیلی خوبه البته فکر می کنم دیگه هودهای جدید نیازی به این کارها نداشته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*