کاربردهای فوق العاده نوشابه در خانه داری به صورت کامل

نوشابه جزو نوشیدنی‌هایی است که باوجوداینکه تقریباً همه مردم از مضرات آن آگاه هستند اما کنار گذاشتن این نوشیدنی خوشمزه نیز برایشان کمی سخت است. کارشناسان سعی دارند با معرفی مضرات این نوشیدنی پرطرفدار مصرف آن را به حداقل برسانند. شکر بالای به‌کاررفته دران می‌تواند عامل مهم بیماری خاموش دیابت باشد. همچنین گاز دی‌اکسید کربن و افزودنی‌های مختلف باعث ابتلا به بیماری‌هایی نظیر پوکی استخوان و از بین رفتن سلامت دندان می‌گردد. چاقی، فشارخون بالا، بیماری‌های قلبی و عروقی از دیگر عوارض مصرف بلندمدت نوشابه‌هاست.

شاید اگر بدانید نوشابه چه خاصیت‌هایی دارد و در چه زمینه‌هایی می‌توان از این نوشیدنی استفاده کرد بدانید نوشابه‌ها چگونه این‌همه بلا سر بدن ما می‌آورند. در این مقاله شما علاقه مندان به کفسابی و نماشویی بدون داربست با کاربردهای عجیب و شاید جالب نوشابه آشنا می‌شوید.

استفاده‌های جالب از نوشابه:

از بین برنده لکه چربی لباس‌ها

بله درست متوجه شدید. کوکاکولای محبوب شما می‌تواند قوی‌ترین لکه‌های چربی را از روی لباس‌ها پاک کند. اسیدکربنیک و اسید فسفریک به‌کاررفته در این نوشیدنی باعث ایجاد خاصیت لکه بری آن است.

برای اینکه شاهد این معجزه باشید بعد از قرار دادن لباس‌ها در مخزن ماشین لباس‌شویی و قبل از اینکه پودر لباسشویی را در مخزن مربوطه اضافه نمایید، یک لیوان نوشابه درون مخزن بریزید.

نوشابه، تمیزکننده سپر اتومبیل

ما به شما قول می‌دهیم نمی‌توانید ماده‌ای را پیدا کنید که به‌اندازه نوشابه بتواند سپر ماشینتان را برق بیندازد امتحان کنید.

نوشابه، نابودکننده حشرات

شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که از دست حشرات موذی به ستوه آمده‌اید؟ نوشابه را امتحان کنید. این نوشیدنی در عرض ۳۰ ثانیه کار یک حشره‌کش حرفه‌ای را برای شما بازی خواهد کرد. برای این کار مقداری از نوشابه را داخل یک بطری ریخته و آن را در بیرون از خانه نزدیک درختان یا در قسمتی از حیاط بگذارید. پشه‌ها و مگس‌ها به سراغ نوشابه خواهند رفت دردسری برای شما نخواهند داشت.

جدا کردن پیچ و مهره‌های زنگ‌زده با نوشابه

حتماً برای شما یا یکی از نزدیکان شما پیش‌آمده باشد که به علت زنگ‌زدگی پیچ و مهره نتوانید آن را بازکنید. چاره کار ساده است. ترفند نوشابه را امتحان کنید. در طرفی مقداری نوشابه ریخته و پیچ و مهره زنگ‌زده‌تان را به مدت یک ربع داخل آن بیندازید بعدازآن شاهد باز شدن ساده پیچ و مهره‌ها خواهید بود.

نظافت سرویس بهداشتی با نوشابه

برای پاک کردن سرویس‌های بهداشتی دیگر سراغ مواد شوینده شیمیایی و گران‌قیمت نروید به‌راحتی می‌توانید از نوشابه برای این کار استفاده کنید. یک بطری کوچ نوشابه را روی سطح سرویس بهداشتی بریزید و بگذارید ساعتی را بماند حتی می‌توانید شب‌هنگام این کار را انجام دهید. سپس با آب فراوان آبکشی کنید. از تمیزی سرویس بهداشتی خود تعجب نکنید. قدرت پاک‌کنندگی نوشابه به دلیل اسید فسفریک به‌کاررفته در ساختمان آن است. این ماده بر روی رسوبات آلوده اثر خارق‌العاده‌ای دارد.

رهایی از موش‌ها با نوشابه

موش‌ها موجودات کثیف و چندش‌آوری هستند که عامل بسیاری از بیماری‌ها به‌حساب می‌آیند. این جانور موذی به‌سادگی هم دم به تله نمی‌دهد اما آیا باید با این مشکل ساخت؟ نه! می‌توانید موش‌ها را با نوشابه به دام بیندازید. موش‌ها عاشق خوردن نوشابه هستند اما این نوشیدنی خوشمزه باعث چاق شدن و بیمار شدن موش‌ها می‌شود. بدن موش‌ها نمی‌تواند گازکربنیک موجود در نوشابه را دفع کند به همین دلیل موش‌ها با خوردن نوشابه باعث مرگ خودشان می‌شوند.

چند طرف نوشابه را در قسمت‌های مختلف منزل بگذارید تا دیگر اثری از موش‌ها نیابید.

برق انداختن مس و نقره با نوشابه

برای تمیز کردن ظروف مسی هم سراغ نوشابه بروید. نوشابه را روی پارچه تمیزی ریخته و روی قسمت‌های کثیف و زنگ‌زده ظروف مسی بکشید و سپس آب‌کشی نمایید. نقره جات خود را نیز با نوشابه می‌توانید تمیز کنید. برای این کار نقره خود را چند دقیقه داخل نوشابه گذاشته سپس آن را شسته و خشک‌کنید.

تمیز کردن قابلمه سوخته با نوشابه

چه می‌گویید اگر به شما بگوییم قابلمه‌های سوخته‌تان را با کوکاکولا بشویید. بله درست متوجه شدید نوشابه مواد سخت سوختگی را از روی قابلمه پاک می‌کند. نوشابه را در قابلمه‌ای که غذا در آن سوخته بریزید و روی حرارت بگذارید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه بجوشد. سپس آن را با اسفنج تمیز کنید. اگر بازهم آثار سوختگی باقی‌مانده دوباره مقداری نوشابه در ظرف بریزید و اجازه دهید یک‌شب خیس بخورد. دیگر لازم نیست آن را حرارت بدهید. صبح روز بعد می‌توانید قابلمه را بشویید.

پاک کردن لکه خون با نوشابه

اگر لباس شما مخصوصاً لباس کتانتان لکه خون برداشته نگران نباشید. درست است که پاک کردن لکه خون از روی لباس بسیار سخت است مخصوصاً اگر لکه خشک‌شده باشد اما چاره کار استفاده از نوشابه می‌باشد. قبل از آنکه لباس را داخل ماشین لباسشویی بیندازید روی محل لکه کمی نوشابه بریزید و بگذارید ۵ دقیقه بماند. سپس لباس را پودر لباس‌شویی معمولی بشویید.

برق انداختن شیشه با نوشابه

لازم نیست برای پاک کردن لکه اجسام شیشه‌ای به سراغ شوینده‌های خاص بروید. اسید فسفریک نوشابه‌های گازدار این کار را برای شما انجام خواهد داد. نوشابه خلی سریع آلودگی مختلف را از روی شیشه‌ها پاک خواهد کرد. مقداری نوشابه را روی محل موردنظر اسپری کرده آن را با اسفنج پاک‌کنید. بعد از تمیز شدن شیشه را با آب و صابون بشویید.

برق انداختن وسایل آهنی با نوشابه

اگر وسایل منزلتان زنگ‌زده و باعث شده از چشمتان بیافتد ما ترفندی را به شما یاد می‌دهیم که می‌توانید از شر زنگ‌زدگی آن‌ها خلاص شوید. کافی است جنس زنگ‌زده را با نوشابه بشویید. نوشابه با اثر خورندگی بالایی که دارد باعث از بین رفتن زنگ‌زدگی می‌گردد.

از بین بردن لکه روغن ماشین با نوشابه

کسانی که ماشین دارند قطعاً می‌دانند ریختن روغن خودرو در پارکینگ چه منظره منزجرکننده‌ای را ایجاد می‌کند. این لکه‌ها معمولاً هم به‌راحتی پاک نمی‌شوند. برای پاک کردن محل موردنظر مقداری نوشابه روی آن بریزید و بگذارید کمی بماند. سپس لکه را با آب بشویید.

پاک کردن جوهر از روی فرش با نوشابه

فرش یا موکتتان جوهری شده است؟ پیشنهاد ما برای پاک کردن این لکه استفاده از نوشابه است. روی لکه موردنظر مقداری نوشابه بریزید و بگذارید حدوداً ۱۰ دقیقه بماند و وقتی خشک شد با جاروبرقی بقایای نوشابه را تمیز کنید.

جدا کردن آدامس از سطوح مختلف با نوشابه

پاک کردن لکه آدامس از روی هر سطحی کار سختی است. حالا این سطح می‌خواهد موی شما باشد یا فرش یا روی دیوار و … . اما راه‌حل ساده است. استفاده از نوشابه این مشکل را نیز حل خواهد کرد لباس را می‌توانید در یک ظرف نوشابه بریزید تا آدامس جدا شود.

مطالب پیشنهادی » شستشوی خودرو – بهترین کفپوش برای خانه – نحوه شستن کفش اسپرت

2 نظر برای “کاربردهای فوق العاده نوشابه در خانه داری به صورت کامل
 1. نرگس گفت:

  حس می کنم نویسنده این پست نوشابه تو خونه شون زیاد بوده میخواسته همه کارها رو به کمک نوشابه انجام بده :)))
  ببخشید البته
  مطلب خیلی خوبی بود افرین
  سال نو مبارک

 2. یسنا گفت:

  پس واسه همینه که من اینقدر نوشابه دوست دارم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*