مبارزه با سوسک خانگی و آشپزخانه (بهترین سوسک کش طبیعی و قوی)

تمام مردم به خصوص خانم‌ها به محض دیدن سوسک حس بسیار بدی سراغشان آمده و سوسک برای آنها حشره‌ای چندش آور است. اگر شما نیز در محیط خانه یا محل کار خود سوسک دیده‌اید، بدانید که اکنون بایستی فکر راهکاری برای رفع این موضوع باشید؛ زیرا این مشکل با گذر زمان رفع نمی‌شود و حتی ممکن است به مرور زمان بدتر گردد.

پس فراموش نکنید که: 

دیدن اولین سوسک = شروع مبارزه با سوسك خانگي

به شما هشدار می دهیم که اگر این کار را نکنید، کل زندگیتان را سوسک خواهد برداشت !!!

البته سوسک ها، همیشه سوسک های درشت و گنده فاضلابی نیستند. بلکه سوسک های ریز سیاه نیز خیلی در آشپزخانه ها و کابینت ها دیده می شوند. لذا توصیه می کنیم که اگر به دنبال سوسک کش قوی برای سوسکهای ریز و درمان سوسک ریز در اشپزخانه نیز هستید، این مطلب را حتما تا انتها بخوانید. چون روش کاملا شبیه هم است.

مبارزه با سوسک آشپزخانه

مبارزه با سوسک آشپزخانه

سوال اول: سوسک ها از کجا می آیند ؟

پاسخ به این سوال خیلی خیلی مهم است. برای مبارزه با سوسک آشپزخانه یا هر سوسک دیگری اول باید بفهمیم که این سوسک ها از کجا می آیند. اولا همان گونه که می دانید، معمولا با گرم شدن هوا سر و کله سوسک های موذی و بدقیافه در جاهای مختلف خانه پیدا می گردد. با این حال این مشکل زمانی به فاجعه ای وحشتناک تبدیل می شود که سوسک در آشپزخانه و کنار مواد غذایی دیده شود!!!!

فرض کنید به میهمانی یکی از بستگان رفته اید. در آشپزخانه آن ها سوسک می بینید! آیا هرچقدر از شما پذیرایی کند، دلتان می آید که از آن غذاها بخورید ؟ مسلما خیر!!

نکته ی خیلی مهمی که باید در مورد این موجودات موذی و بسیار زشت بدانید، این است که این سوسک ها نژادهای مختلفی دانرد. با این حال تنها چند نوع از آن ها هستند که در خانه ها دیده می شوند. معروف ترین سوسک های ایران، سوسک های آلمانی و آمریکایی هستند.

سوسک های بزرگ یا آمریکایی بیشتر در فاضلاب ها، دستشویی، توالت، حمام و یا سقف های کاذب مخفی گشته و رنگی قهوه ای دارند. این حشرات موذی، اغلب در هنگام روز در منافذ و سوراخ ها پنهان شده و در هنگام شب برای یافتن غذا راه می افتند. بدبختانه این موجودات، در هرجا که راه می روند باعث آلودگی آن سطح، وسایل، تجهیزات و غذاهای بدون سرپوش می شوند!!

چگونه از شر سوسکهای آشپزخانه خلاص شویم

چگونه از شر سوسکهای آشپزخانه خلاص شویم

آیا اگر بدانید که خدایی نکرده در ظرف غذایتان سوسک راه رفته، اگر حتی یک ماه هم آن را در وایتکش بخوابانید، دلتان می آید که در آن ظرف غذا میل نمایید؟ پس شدیدا و اکیدا تاکید می کنیم که مبارزه با سوسک ها را جدی بگیرید.

ردیابی سوسک ها

سوسک ها، به طور غریزی همیشه در جایی هستند که زیاد در دید نیست! معمولا به شکاف های گوشه و کنار خانه به خصوص محل های گرم و مرطوب مثل آشپزخانه و دستشویی رفته و شب ها بیرون می آیند. پس همیشه گوشه ها و درز ها را چک کنید. مخفی گاه سوسک ها این جور جاها است.

البته با بررسی اثرات سوسک، مثل کپسول تخم، پوسته بدن و مدفوعشان نیز می توان محل اصلی آن ها را پی برد.

این را هم بدانید که سوسک ها یا همان سوسری ها همیشه به دنبال غذا و پناهگاه گرم و مرطوب هستند. پس اینجور جاها به دنبالشان بگردید.

اول از همه باید بفهمیم که سوسک ها از کجا می آیند

اول از همه باید بفهمیم که سوسک ها از کجا می آیند

سوال دوم: مبارزه با سوسك خانگي به چه صورت است؟

سوسک‌ها حشره‌های چندش آوری هستند که گاه و بیگاه در نقاط مختلف خانه رویت می‌شوند، در نتیجه تمام افراد به ویژه خانم‌ها تمایل زیادی به نابودی آنها دارند. متاسفانه بسیاری می گویند که خانم ها از سوسک می ترسند! در صورتی که اتفاقا این خانم ها هستند که سوسک را از بین می برند. خوب است بدانید که آقایان فقط سوسک ها را می کشند، اما معمولا خانم های خانه دار که بهداشت را رعایت می کنند، سوسک ها را دیر یا زود ریشه کن می کنند! حالا به هر روشی که شده هیچ فرقی نمی‌کند!! پس اگر خانمی در خانه هست، خیالتان راحت باشد که با هوشمندی درصدد ریشه کن کردن سوسک ها برخواهند آمد!

خب حالا برویم سراغ راه حل! حتماً می دانید که برای حل مشکل سوسک‌ها، در مغازه‌ها و داروخانه‌ها حشره کشهای مختلف در حالت‌های گوناگون با برندهای متنوع وجود دارد؛ ولی نمی‌توان از مضرات آنها بر روی سلامتی افراد خانه به خصوص فرزندانمان بگذریم. از بوی بد این تولیدات نیز نباید گذشت که مدت طولانی در فضای خانه باقی می‌ماند. متاسفانه خیلی شرکت ها شدیدا برای فروش این ها تبلیغ کرده و محصولات خودشان را تنها راه حل ممکن می دانند! در حالی که این محصولات فقط سوسک را می کشند! آن هم پس از هزار بار راه رفتن و آلوده کردن همه جا! (وقتی حشره کش روی سوسک می زنید، به علت احساس سوزش توسط سوسک، به سرعت شروع به دویدن کرده و همه جا را آلوده می کند! به همین دلیل گاهی حتی یک لنگه کفش بهتر از اسپری سوسک کش است! هرچند استفاده از لنگه کفش منتقدانی دارد. بسیاری می گویند که کشتن سوسک ها به صورت فیزیکی نیز موجب تراوش و انتشار میکروب های بیماری‌زای دستگاه گوارش آنها به بیرون و آلوده‌تر شدن محیط می‌شود!)

مبارزه با سوسک آشپزخانه

مبارزه با سوسک آشپزخانه

در مجموع از یاد نبرید که این تولیدات توسط مواد مختلف شیمیایی در کارخانه‌ها تولید می‌شوند که که روی سلامتی کودکان اثر گذار می‌باشند و خطراتی را متوجه آن‌ها می‌نمایند، با این حال همیشه راهی برای جایگزین روشهای پیشین وجود دارد.

در ادامه راه کاری خانگی و کاملاً طبیعی را به منظور ریشه کن کردن سوسک‌ها برای شما بازگو خواهیم نمود:

طرز ساخت حشره کش خانگی قوی

به طور کلی عمده‌ترین تفاوت میان آفت کش و حشره کش خانگی و کارخانه‌ای یا بازاری ضرر آنها روی سلامتی افراد می‌باشد. در نتیجه باید این روش چاره ساز و ساده و به دور از ضرر روی سلامتی فرد را به کار ببریم تا محیطی سالم داشته باشیم.

مبارزه با سوسك خانگي

مبارزه با سوسك خانگي

از بین بردن سوسک‌ها با ترکیب جوش شیرین و پیاز

شما جهت ساخت ترکیب ضد سوسک طبیعی و بی ضرر به یک عدد پیاز و یک قاشق غذا خوری جوش شیرین نیاز دارید.

جهت تهیه‌ی این ترکیب بایستی نخست پیاز را تکه تکه نمایید و روی آن جوش شیرین بریزید. سپس آنها را باهم ترکیب نموده و در نقاط مختلف خانه‌تان جای دهید. با این عمل تمام سوسکهایی که در نقاط کور خانه شما مخفی شده بودند بیرون می‌آیند و خود به خود کشته می‌شوند.

از بین بردن و دور کردن سوسک با ترکیب سیر، پیاز و فلفل

ترکیب پیاز، فلفل و سیر نیز یکی از راهکارهای بسیار مؤثر است که بسیاری برای دور نمودن سوسک‌ها از آن استفاده می‌نمایند. ترکیب سیر و پیاز و فلفل بوی بسیار نامطبوعی را ایجاد می‌کنند که موجب می‌شود دیگر سر و کله‌ی سوسکهای ریز و درشت در منزلتان پیدا نشود.

دور کردن سوسک توسط سیر و فلفل

سوسک کش طبیعی

سوسک کش طبیعی

برای این منظور به یک عدد پیاز کامل، یک قاشق غذاخوری فلفل قرمز، یک حبه سیر تازه، یک لیتر آب، یک کاسه‌ی کوچک و یک بطری اسپری پلاستیکی تمیز نیاز داریم.

دستور العمل دور کردن سوسک با سیر و پیاز

بهترین سم برای کشتن سوسک

بهترین سم برای کشتن سوسک

نخست سیر و پیاز را تمیز پوست نمایید و آنها را به تکه‌های ریزی خرد کنید و آنها را درون کاسه بریزید. اکنون فلفل را ه آن بیافزایید، بعد از آن آب را به این ترکیب اضافه نمایید. سپس تا می‌توانید آن را هم زده و یک ساعت استراحت دهید تا ترکیبات به خوبی خیس بخورند. پس از این که مراحل فوق به اتمام رسید، مخلوط را به درون یک بطری اسپری بریزید و و پس از آن از این ترکیب جهت استفاده در نقاطی که سوسکهای ریز و درشت در آن رفت و آمد دارند استفاده نمایید و آن را بپاشید، سپس خواهید دید که چگونه سوسکها نابود خواهند شد.

مقابله با سوسک خانگی

مقابله با سوسک خانگی

چند راه حل دیگر برای مقابله با سوسک خانگی

در متن بالا، در مورد استفاده از لنگه کفش (روش فیزیکی) و استفاده از اسپری بحث نمودیم. با این حال چند روش دیگر هم هست که به صورت سنتی استفاده می شود. خوب است که این ها را نیز بررسی نماییم:

استفاده از نفت:

از قدیم الایام تا به امروز، بسیاری برای مقابله با سوسک نفت را در چاه فاضلاب می ریزند. خوب است بدانید که نفت، هنگامی موثر واقع می گردد که مستقیم روی حشره ریخته گردد. اما به علت آن که سوسک ها معمولا روی دیواره ی لوله فاضلاب هستند، نفت باعث مرگ آن ها نمی گردد. البته بوی نفت موقتا آن ها را فراری می دهد که مجددا باز خواهند گشت. لذا توصیه می کنیم که اصلا روی نفت حساب باز نکنید.

درمان سوسک ریز در اشپزخانه

درمان سوسک ریز در اشپزخانه

استفاده از قرص حشره کش

قرص های حشره کش، به محض خارج شدن از بسته بندی خود، در محیط متصاعد می گردند. این قرص ها اگرچه سوسک را از بین می برند، اما برای سلامت انسان ها نیز ضرر دانرد. مگر این که افراد برای طولانی مدت در محیط حضور نداشته باشند. (مثلا خانه تخلیه شده باشد.)

جوش شیرین برای از بین بردن سوسک

بسیاری جوش شیرین برای از بین بردن سوسک را یکی از راه حل های بسیار اساسی می دانند. جوش شیرین نیز یکی از موادی است که سوسک ها را از خانه دور می کند. اما خیال نکنید که استفاده از آن معجزه خواهد کرد. با این حال اگر جوش شیرین دارید، پیشنهاد می کنیم که در کابینت ها و جاهای حساس و درز های آشپزخانه حتما کمی جوش شیرین بریزید.

جوش شیرین برای از بین بردن سوسک یکی از راه های متداول است

جوش شیرین برای از بین بردن سوسک یکی از راه های متداول است

سم چغندر برای سوسک

از جمله راه هایی که به صورت سنتی استفاده می شود، استفاده از سم چغندر برای سوسک است. این سم بسیار قوی بوده و اگر می خواهید سوسک ها را ریشه کن کنید، قطعا گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. اما !!! یک نکته بسیار بسیار مهم وجود دارد. آن هم این که ممکن است این سم باعث مسمومیت خودتان شود! بنابراین اگر خواستید از این سم استفاده نمایید، حتما در خانه ای از آن استفاده کنید که تخلیه شده است. 

این سم ها، روی آن ها هیچ نظارتی نمی شود. در صورتی که مثلا روی حشره کش ها آزمایشاتی صورت می گیرد که برای انسان مضر نباشند. پس باز هم تاکید می کنیم که در هنگام سمپاشی حتما و حتما از ماسک استفاده نموده و سپس محل را تخلیه نمایید.

هم چنین بخوانید: درست کردن ماست سفت – ساده ترین روش پوست کندن آناناس – کاربرد انواع چاقو – چگونه چاقو را بسیار تیز کنیم

حتما بخوانید: زرد شدن درب یخچال

خدمات کفسابی: بهترین کفسابی و نماشویی را از ما بخواهید.

1 نظر برای “مبارزه با سوسک خانگی و آشپزخانه (بهترین سوسک کش طبیعی و قوی)
  1. عرفان گفت:

    هنوز هم که هنوزه واقعا نفهمیدم که خداوند برای چه سوسک رو آفریده … نه زیبایی داره نه خاصیتی داره اخه این چرا افریده شده اصلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*